Aktualizacja strony została wstrzymana

Archidiecezja w Katowicach nie udzieliła zgody na obronę kościołów przed profanacją…

W wielu miastach polskich trwają prostesty w związku z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego podtrzymującym wcześniejszą decyzję TK z 1997 roku, mówiącą że stosowane od 23 lat w Polsce prawo pozwalające na zabijanie nienarodzonych dzieci, jest niekonstytucyjne.

Rozwydrzone hordy młodych ludzi, ukształtowane przez liberalne media rozpoczęły agresywne demonstracje przepełnione wulgaryzmami, a także profanację kościołów i ataki na księży. Z koniecznymi inicjatywami samoobrony wyszły grupy katolików i ruchy patriotyczne, organizujące ochronę kościołów przed satanistycznymi napaściami.

Niestety, nie wszędzie tego typu inicjatywy są mile widziane i rozumiane. Jak do tej pory najbardziej kuriozalne oświadczenie wydała Archidecezja Metropolitalna w Katowicach (metropolita arcybiskup Wiktor Sworc; biskupi pomocniczy: bp Marek Szkudło, bp Adam Wodarczyk, bp Grzegorz Olszowski oraz arcybiskup senior Damian Zimoń). Archidiecezja oświadcza, że… nie wydała zgody na obronę katedry.

Zamiast spontanicznej, szczerej i skutecznej obrony kościołów DZISIAJ przed atakami pro-aborcyjnej swołoczy, tym samym biskupi wybrali najgorszą dla siebie i mienia kościelnego przyszłość: zagrożenie życia, zdrowia dla siebie i destrukcję kościołów JUTRO przez coraz bardziej swobodnie działającą anarchistyczną szarańczę i terrorystyczne bojówki. Pamiętajmy o tej decyzji biskupów, a jeśli poproszą JUTRO o pomoc z bojaźni o swoje życie, to niech nie spodziewają się równie oddanego odzewu. Kto nie dba o przyjaciół dzisiaj, jutro będzie musiał zmierzyć się sam z wrogami.

Acha, i niech nie liczą na policję czy żandarmerię wojskową, bo rządy zmieniają się i ewoluują, a przykład Stanów Zjednoczonych pokazuje, że politycy potrafią być okrutni i celowo, z premedytacją zezwalają na akty bestialstwa, a policja otrzymuje rozkazy bierności. Lepiej aby polscy biskupi przerobili te lekcje dzisiaj, bo jutro będzie za późno.

OŚWIADCZENIE KURII METROPOLITALNEJ W KATOWICACH

Do Biura Prasowego Archidiecezji Katowickiej napływają zapytania odnośnie rzekomej zgody władz kościelnych, udzielonej przedstawicielom Młodzieży Wszechpolskiej oraz innym, towarzyszącym im osobom, na zgromadzenie w niedzielę 25 października br. na schodach katowickiej katedry. W związku z tym informujemy, że Kuria Metropolitalna w Katowicach nie wydała jakiejkolwiek zgody manifestującym na zajmowanie terenu kościelnego, zarówno wokół katedry, jak i budynku kurii.

Co więcej, w dniu wczorajszym środowisko Młodzieży Wszechpolskiej przerwało kontrmanifestację na wyraźną prośbę przedstawicieli Kurii Metropolitalnej i policjantów z zespołu antykonfliktowego. Kontrmanifestantów wyprowadzono tylnym wyjściem katedry. W efekcie tych działań uniknięto dalszej eskalacji emocji i konfliktu wśród manifestujących.

Katowice, 26.10.2020

Źródło: Archidieceja Katowicka

Oprac. www.bibula.com
2020-10-26

 


 

Skip to content