Aktualizacja strony została wstrzymana

Dewastacje kościołów, zakłócanie Mszy św. Karygodne zachowanie zwolenników aborcji

Zdewastowane fasady kościołów, zakłócanie Mszy świętych i pikietowanie przed świątyniami – w tak skandaliczny sposób zwolennicy aborcji wyrażają swoje niezadowolenie z wyroku Trybunały Konstytucyjnego, który uznał za niezgodną z ustawą zasadniczą tzw. eugeniczną przesłankę aborcyjną.

Organizatorzy akcji o nazwie „Słowo na niedzielę” zachęcają m.in., aby wziąć udział w niedzielnych mszach. Proponują, aby rzucać na tacę specjalnie przygotowany banknot lub by nalepiać na fasadach kościołów proaborcyjne ulotki. Pojawiają się również pomysły, by w czasie Mszy zajmować z transparentami miejsca przed ołtarzem. Zwolennicy aborcji nie stronili więc od zakłócania nabożeństw. Posunęli się też do niszczenia budynków kościelnych. Ogólnopolski Strajk Kobiet zachęcał, by tego rodzaju aktywności dokumentować i chwalić się nimi w mediach społecznościowych. Tak nakręcana jest spirala nienawiści wobec katolików i Kościoła.

Tak na fasadzie kościoła św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Warszawie pojawiły się napisy „piekło kobiet”, „moje ciało ≠ twoja religia”. W kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Warszawie pojawił się z kolei aktywista z napisem „Módlmy się o prawo do aborcji”. Zaś na fasadzie kościoła pw. Opatrzności Bożej w Warszawie namalowano napis „aborcja jest ok” oraz numer telefonu do inicjatywy Aborcja bez Granic. Aktywiści zniszczyli też elewację kościoła pw. Świętej Rodziny w Gdyni, kościoła pw. Św. Magdy Magdaleny na warszawskim Wawrzyszewie oraz św. Jakuba na pl. Narutowicza na warszawskiej Ochocie. W Otwocki na budynku parafii pw. św. Wincentego á Paulo pojawiły się napisy „Bóg wam nie wybaczy” oraz „j***ć PiS”. Zniszczono też drzwi sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie.

Trzeba pamiętać, że art. 195 § 1 kodeksu karnego mówi, że „Kto złośliwie przeszkadza publicznemu wykonywaniu aktu religijnego kościoła lub innego związku wyznaniowego o uregulowanej sytuacji prawnej, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”. Ponadto art. 195 § 1 kodeksu karnego stanowi, że „Kto złośliwie przeszkadza publicznemu wykonywaniu aktu religijnego kościoła lub innego związku wyznaniowego o uregulowanej sytuacji prawnej, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”. Zaś art. 196 kodeksu karnego mówi, że „Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”. Karalne są także akty wandalizmu.

Poniżej prezentujemy niektóre akty wandalizmu zwolenników aborcji.

 Byłeś świadkiem – zgłoś sprawę Ordo Iuris

Źródło: tvp.info, Twitter, Facebook

MA

Całość: PoloniaChristiana – pch24.pl (2020-10-25)

 


 

Wyznawcy aborcji zaatakowali katedrę w Poznaniu. Proboszcz musiał przerwać Mszę Świętą

Kilkadziesiąt osób wyposażonych w nazistowski symbol pioruna i kartony z wulgarnymi hasłami weszło na Mszę Świętą do katedry Świętych Apostołów Piotra i Pawła i przerwało Liturgię. Chuligani ustawili się przed ołtarzem i wykrzykiwali wulgarne hasła w związku z wyrokiem TK o niezgodności z ustawą zasadniczą tzw. aborcji eugenicznej.

Uczestnicy wiecu wyszli przed ołtarz po zakończeniu odczytywania Ewangelii. Skandowali, że mają dość oraz że „katoliczki też potrzebują aborcji”. Pozostałe hasła były niecenzuralne, obelżywe i chamskie, więc nie będziemy ich cytować.

Sprawujący Mszę Świętą ks. Ireneusz Szwarc poprosił przybyłych o zakończenie zakłócania Mszy Świętej. Ci nie posłuchali, więc o ataku została poinformowana policja.

Po kilku minutach kapłan poinformował, że w związku uniemożliwieniem godnego sprawowania Mszy Świętej, w związku z jawnym zakłóceniem sprawowanego nabożeństwa oraz w związku ze złamaniem przepisów sanitarnych przerywa odprawianie Mszy Świętej udzielił parafianom dyspensy i poprosił wszystkich o opuszczenie katedry.

O haniebnym ataku z dumą w mediach społecznościowych poinformowała tzw. Grupa Stonewell – organizacja promująca ideologię LGBT i atakująca katolików.

Źródło: Twitter, rmf24.pl

TK

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2020-10-25)

 


 

Nawet Adolf Hitler nie wpadł na pomysł, aby wysyłać bojówkarzy do świątyń z plakatami „Módlmy się o prawo do zbijania Żydów”.

A Adamowi Michnikowi i Georgowi Sorosowi, że niepomni na dzieje swego narodu popierają to barbarzyństwo.

I jeszcze jedno. Znieważanie świątyń to podłość. Gdyby w Polsce atakowano synagogę, to byłby protest ambasadorów USA i Izraela. Gdyby meczet, to innych ambasad. Ale, gdy wzorem nazistów i bolszewików, lewacy i feministki znieważają kościoły, to zagraniczne „autorytety” milczą. Hipokryzja!

ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski

Za: isakowicz.pl (

 


 

Niedzielne ataki na kościoły w całej Polsce. „Barbarzyńców trzeba powstrzymać na samym początku, jak się rozkręcą nikt nie będzie bezpieczny”

Walczący o prawo do mordowania dzieci nienarodzonych przekroczyli kolejną granicę agresji. W niedzielę postanowili zakłócać Msze Święte oraz niszczyć mury świątyń.

Protesty zwolenników aborcji wybuchły w Polsce po czwartkowej decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który określił aborcję eugeniczną jako niezgodną z Konstytucją. To był wyłącznie zalążek do agresji środowisk lewicowych, którym nie chodzi o wykonywanie aborcji dzieci z wadami wrodzonymi, ale o aborcję w ogóle. O legalizację mordowania dzieci nienarodzonych na życzenie – także, a może przede wszystkim zdrowych dzieci.

Cywilizacja śmierci w Polsce wchodzi na kolejny etap. Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski zauważa, że na podobny pomysł, aby wysyłać bojówkarzy do świątyń, nie wpadł nawet… Adolf Hitler.

„Nawet Adolf Hitler nie wpadł na pomysł, aby wysyłać bojówkarzy do świątyń z plakatami „Módlmy się o prawo do zbijania Żydów”. A Adamowi Michnikowi i Georgowi Sorosowi, że niepomni na dzieje swego narodu popierają to barbarzyństwo” – napisał duchowny.

„Znieważanie świątyń to podłość. Gdyby w PL atakowano synagogę, to byłby protest ambasad USA i Izraela. Gdyby meczet, to innych ambasad. Ale, gdy wzorem nazistów i bolszewików, znieważane są kościoły, to zagraniczne „autorytety” milczą. Hipokryzja!” – komentuje ks. Isakowicz-Zaleski.

„Czyli barbarzyńcy podjudzani przez żydokomunę ruszyli na kościoły. Czy policja zrobiła coś z tym człowiekiem?” – pyta Tomasz Sommer.

„Lewicowi rewolucjoniści zawsze zaczynają od niszczenia kościołów. Rewolucja francuska, rewolucja bolszewicka, Meksyk, wojna domowa w Hiszpanii. Barbarzyńców trzeba powstrzymać na samym początku, jak się się rozkręcą nikt nie będzie bezpieczny” – to komentarz do niedzielnych wydarzeń Sławomira Mentzena z Konfederacji.

saf

Jezuita Robert Wawer zaapelował natomiast o „dyskretną opiekę kościołów”

„Liczymy na męską mądrą i dyskretną opiekę kościołów i kaplic w obecnym czasie. Na uwrażliwienie wiernych” – napisał.

Całość: Najwyższy Czas! (25 października 2020)

 


 

P. Lisicki: Do tej pory w Polsce tak zachowywał się tylko okupant

W rozmowie z portalem DoRzeczy.pl Paweł Lisicki zauważa, że do tej pory tak, jak dziś zachowują się skrajnie lewicowe środowiska dewastujące kościoły, manifestując poparcie dla aborcji, w polskiej historii zachowywali się jedynie okupanci, chcąc wydrzeć polskość i przywiązanie do tradycji.

W ub. czwartek Trybunał Konstytucyjny orzekł o niezgodności z polską konstytucją tzw. przesłanki eugenicznej. Tym samym, po opublikowaniu orzeczenia, przestaną obowiązywać w naszym kraju przepisy zezwalające na aborcję w przypadku podejrzenia wady bądź choroby dziecka.

Decyzja sędziów wywołała ogromny sprzeciw środowisk lewicowych. Popierający aborcję aktywiści w niespotykanie wulgarny i agresywny sposób manifestują swój sprzeciw. Ich agresja jest wymierzona również w Kościół katolicki. Na dziś organizacje feministyczne zaplanowały protesty w kościołach. W Internecie pojawiają się kolejne zdjęcia zdewastowanych świątyń.

W rozmowie z portalem DoRzeczy.pl protesty skomentował red. Paweł Lisicki. Dziennikarz podkreśla, że w stosunku do czwartkowego orzeczenia TK, można mieć różne zdania i się z nim nie zgadzać. Jednak niedopuszczalne są ocierające się o terroryzm działania, jakie obecnie obserwujemy w Polsce.

– „Mamy do czynienia z kolejnym przesunięciem granicy barbarzyństwa. Tego typu ataki na kościoły są czymś absolutnie niebywałym w polskiej tradycji i do tej pory stosowanym wyłącznie przez okupantów” – zauważa red. nacz. tygodnika DoRzeczy.

Celem tych zamieszek zdaniem Pawła Lisickiego jest zdestabilizowanie polskiego społeczeństwa. Zwraca uwagę, że do złudzenia przypominają one zamieszki wzniecane w Stanach Zjednoczonych przez Antię i ruch Black Lives Matter. Tak jak tam, tak dziś w Polsce niszczy się pomniki i symbole narodowe. Dlatego przekonuje, że wobec tych działań stanowczo powinno reagować pastwo. Nie można pozwolić na atakowanie świętych dla Polaków miejsc.

kak/DoRzeczy.pl

Za: Fronda.pl (25.10.20)

 


 

.