„Europa chorym dzieckiem współczesnego świata.” Arcybiskup ostrzega

Aktualizacja: 2020-10-22 3:10 pm

Arcybiskup Mosulu w Iraku powiedział, że bardziej obawia się o los Europy niż swojego rodzinnego Iraku. Według niego Europa przyjęła bardzo naiwną i niebezpieczną postawę wobec radykalnego, wojującego islamu.

W wywiadzie dla European Post arcybiskup Najeeb Moussa Michaeel stwierdził, że nasz kontynent ginie, bo odwrócił się od swej wiary i tradycji. – Europa staje się chorym dzieckiem współczesnego świata, ponieważ odchodzi od swojej wiary oraz kulturowych i religijnych korzeni – powiedział arcybiskup Michaeel.

Odwracając się od Kościoła i jego dziedzictwa, wdała się w romans z najgorszymi fundamentalistycznymi, permisywnymi lub indywidualistycznych ideologiami tylko dlatego, że są przeciwne temu, co Kościół zbudowało.

– Wielki żal ogarnia tych, którzy kochają Europę – mówił arcybiskup. – To cierpienie, które może być wyleczone tylko poprzez edukację i kulturę, poprzez wiedzę i wyjście z fałszywej wizji sekularyzmu.

Według irackiego duchownego Europa postchrześcijańska stała się celem radykalnego islamu, ponieważ porzuciła swą kulturę, a wytworzoną próżnię zaczyna wypełniać islam.

– Islamizm wypełnia pustkę, pustkę – powiedział arcybiskup. – Na Wschodzie często patrzymy na Europę z zazdrością. Ale my zachowaliśmy naturalne wartości: obronę i promowanie rodziny, żywą wiarę, dumę z naszej tożsamości i naszych korzeni. Wszystko to, widzę, powoli zanika w Europie.

– Bardziej boję się o Europę niż o Irak – kontynuował. – Ona w pewnym sensie straciła wszystko, zaniedbała znaczenie swoich skarbów, swojej kultury, cywilizacji. I ustępuje ruchom fundamentalistycznym.

Arcybiskup Mosulu twierdzi, że Europejczycy są naiwni w swoim podejściu do imigracji i nie zdają sobie sprawy z tego kto przyjeżdża do ich krajów i jakie są tego konsekwencje.

– Trzeba być krótkowzrocznym, aby nie dostrzec, że Europa jest naiwna w obliczu terroryzmu oraz niekontrolowanej i imigracji – stwierdził Michaeel. – Nie wszyscy ci ludzie (imigranci – przyp. red.) przychodzą, by kochać lub służyć krajom, które ich przyjmują – ostrzegł.

Jeśli nie będziesz kontrolował i walczył z przestępcami oraz tymi, którzy odrzucają wartości twojego kraju i prawa człowieka i narzucają własne prawa, stracisz swój styl życia, swoją kulturę i pokój. Musimy bać się fałszywych bogów, handlarzy niewolników, przemocy i miecza i nie odwracać się od Boga miłości i pokoju – dodał.

Europo obudź się – zakończył arcybiskup Najeeb Moussa Michaeel.

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=119633 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]