Aktualizacja strony została wstrzymana

Oświadczenie Jego Ekscelencji, Arcybiskupa Karola Marii Viganó na temat filmu dokumentalnego „Franciszek”

„prawo” – powiada…

 link do słów Bergoglia:      https://twitter.com/i/status/1318948174959095808

Rzym, 21 października 2020. 

Portal Vatican News donosi, że na rzymskim festiwalu filmowym odbędzie się dzisiaj projekcja filmu dokumentalnego, Franciszek, w reżyserii  Eugeniusza Afiniejewskiego.

Film ten, jak donosi Catholic News Agency, przynosi kilka wypowiedzi Franciszka na temat homoseksualizmu. Pośród wielu, dwie wypowiedzi są szczególnie niepokojące:

„Homoseksualiści mają prawo aby być częścią rodziny. Są dziećmi Bożymi i mają prawo do rodziny. Nikt nie powinien być odrzucony albo nieszczęśliwy z tego powodu”
 
„Musimy stworzyć prawo o cywilnych związkach. Tym sposobem będą oni zabezpieczeni prawnie. Jestem za tym”

Nie trzeba być teologiem albo ekspertem w sprawach moralności aby wiedzieć, ze takie oświadczenia są całkowicie heretyckie i powodują bardzo poważny skandal pośród wiernych.

Zwróćmy baczną uwagę: słowa te są już którąś z rzędu prowokacją ultrapostępowej części hierarchii, która w przebiegły sposób chce doprowadzić do schizmy. Tak było już w przypadkach postsynodalnej ekshortacji Amors Laetitia, zmiany doktryny dotyczącej kary śmierci, synodu panamerykańskiego i obrzydliwej paczamamy oraz deklaracji Abu Dhabi, która została potwierdzona i umocniona Encykliką Fratelii tutti.

Wygląda na to, że Bergoglio bezczelnie podnosi stawką w spirali heretyckich wystąpień w taki sposób aby zdrowa część Kościoła, włączając w to biskupów, duchowieństwo i wiernych, wystąpiła przeciwko niemu  i tym samym mogła zostać ogłoszona schizmatycką i „wrogiem Papieża”

Jorge Maria Bergoglio próbuje zmusić niektórych kardynałów i biskupów do odstąpienia od łączności z nim , rezultatem czego nie będzie jego własna detronizacja ale wyrzucenie tych katolików, którzy chcą pozostać wierni odwiecznemu Magisterium Kościoła. Celem tej pułapki, w zamyśle Bergoglia i jego „magicznego kręgu”, jest konsolidacja jego władzy w kościele, który nominalnie byłby „katolicki”, a w rzeczywistości heretycki i schizmatycki.

To oszustwo znajduje zwolenników wśród globalistycznej elity, mejnstrimowych mediów, lobby LGBT, którym nieobcy są niektórzy kardynałowie, biskupi i wierni. Co więcej, pamiętajmy, że w wielu krajach istnieje prawo, które ściga tych, którzy uważają sodomię za obrzydliwy grzech oraz nie zgadzają się z legalizacją „małżeństw” homoseksualnych, nawet jeśli takie poglądy wynikają z ich religii.  Wystąpienie biskupów przeciwko Bergoglio w sprawach takich jak homoseksualizm, może spowodować postępowanie karne wobec nich i to z poparciem Watykanu.

Tym sposobem, Bergoglio mógłby mieć po swojej stronie nie tylko „głęboki kościół” reprezentowany przez buntowników takich jak Ojciec Jakub Martin SJ i tych którzy promują niemiecką „drogę synodalną” ale również „głębokie państwo”.

Nie dziwi, że w omawianym filmie znajdują się deklaracje poparcia dla demokratycznego kandydata w amerykańskich wyborach, równolegle z wprawiającym w zakłopotanie potępieniem administracji Trumpa, która jest oskarżana o dzielenie rodzin, które chcą się znależć w USA nielegalnie, gdy w rzeczywistości Prezydent przeciwstawia się handlowi „żywym towarem” a w szczególności handlowi dziećmi.

W taki oto sposób, gdy amerykańscy biskupi mają zakaz angażowania się w debatę polityczną po stronie Trumpa, Watykan pozwala sobie jakby nigdy nic na wspieranie jego demokratycznego przeciwnika, wspólnie z mediami społecznościowymi i informacyjnymi cenzurując bardzo poważne oskarżenia wobec rodziny Bidenów.

Jako katolicy, stanęliśmy po stronie tych, którzy bronią życia, normalnej rodziny i suwerenności państwowej. Myśleliśmy, że mamy po swojej stronie Wikariusza Chrystusa. Z bólem przyznajemy, że w tym historycznym starciu, ten który powinien sterować Łodzią Piotrową, stanął po stronie Wroga, aby ją zatopić. Przywołując odwagę Świętych Papieży, stających w obronie integralności Wiary i głoszących zbawienie dusz, można rzec: Quantum mutatus ab illis

+ Karol Maria Viganó, Arcybiskup

tłumacz RSSA

Za: Grupa Summorum Pontificum z Piaseczna i okolic (22 paź 2020) | http://mszapiaseczno.blogspot.com/2020/10/prawo-powiada.html

Skip to content