„Tylko LGBT”. Kolejna profanacja kościoła w Szczecinie

W Szczecinie po raz kolejny doszło do profanacji kościoła. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi policja – podał w piątek portal tygodnika „Niedziela” powołując się na PAP.

Na ścianach kościoła pw. Świętego Krzyża w Szczecinie przy ulicy Wieniawskiego pojawił się wykonany sprayem napis „Macie krew na rękach” oraz plamy w kolorach flagi LGBT. Ponadto na tablicy z ogłoszeniami napisano „soli LGBT”, co można przetłumaczyć z łaciny jak „tylko LGBT”.

Zdaniem szczecińskiego radnego PiS Dariusza Mateckiego, który poinformował o incydencie w mediach społecznościowych, za profanacją stoją środowiska LGBT. „Środowiska LGBT kolejny raz przypuściły atak na Kościół Katolicki” – napisał radny na Twitterze.

Z informacji uzyskanych przez radnego od miejscowego proboszcza wynika, że trzy dni przed zbezczeszczeniem kościoła ktoś rozlepił w tym miejscu plakaty skrajnej lewicy oraz symbol ruchu LGBT. Duchowny przekazał Mateckiemu, że temat LGBT nigdy w tym kościele nie był poruszany.

Sierżant sztabowy Paweł Pankau ze szczecińskiej komendy Policji powiedział PAP, że jej funkcjonariusze otrzymali w tej sprawie zgłoszenie i prowadzą czynności sprawdzające. „Policjanci zabezpieczyli ślady i ustalają świadków. Sprawdzamy, czy w tej sprawie doszło do popełnienia przestępstwa” – powiedział Pankau.

Przypomnijmy, że latem ubiegłego roku w zakrystii kościoła pw. św. Jana Chrzciciela w Szczecinie doszło do głośnego napadu. Trzem oskarżonym zarzucano wejście do zakrystii, próbę zaboru różańca i szat liturgicznych oraz pobicie księdza Aleksandra Ziejewskiego oraz kościelnego. Według relacji zakrystianki napastnicy żądali wydania im szat liturgicznych, bo chcieli „odprawić mszę”. Mówiła też, że mężczyźni twierdzili, że „będą udzielać ślubu”. Sprawcy tego czynu w maju br. zostali skazani na kary bezwzględnego więzienia.

Kresy.pl / niedziela.pl

Za: Kresy.pl (9 października 2020) | https://kresy.pl/wydarzenia/polska/tylko-lgbt-kolejna-profanacja-kosciola-w-szczecinie-foto/ | „Tylko LGBT”. Kolejna profanacja kościoła w Szczecinie [+FOTO]

Skip to content