„Tylko LGBT”. Kolejna profanacja kościoła w Szczecinie

Aktualizacja: 2020-10-9 3:27 pm

W Szczecinie po raz kolejny doszło do profanacji kościoła. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi policja – podał w piątek portal tygodnika „Niedziela” powołując się na PAP.

Na ścianach kościoła pw. Świętego Krzyża w Szczecinie przy ulicy Wieniawskiego pojawił się wykonany sprayem napis „Macie krew na rękach” oraz plamy w kolorach flagi LGBT. Ponadto na tablicy z ogłoszeniami napisano „soli LGBT”, co można przetłumaczyć z łaciny jak „tylko LGBT”.

Zdaniem szczecińskiego radnego PiS Dariusza Mateckiego, który poinformował o incydencie w mediach społecznościowych, za profanacją stoją środowiska LGBT. „Środowiska LGBT kolejny raz przypuściły atak na Kościół Katolicki” – napisał radny na Twitterze.

Z informacji uzyskanych przez radnego od miejscowego proboszcza wynika, że trzy dni przed zbezczeszczeniem kościoła ktoś rozlepił w tym miejscu plakaty skrajnej lewicy oraz symbol ruchu LGBT. Duchowny przekazał Mateckiemu, że temat LGBT nigdy w tym kościele nie był poruszany.

Sierżant sztabowy Paweł Pankau ze szczecińskiej komendy Policji powiedział PAP, że jej funkcjonariusze otrzymali w tej sprawie zgłoszenie i prowadzą czynności sprawdzające. „Policjanci zabezpieczyli ślady i ustalają świadków. Sprawdzamy, czy w tej sprawie doszło do popełnienia przestępstwa” – powiedział Pankau.

Przypomnijmy, że latem ubiegłego roku w zakrystii kościoła pw. św. Jana Chrzciciela w Szczecinie doszło do głośnego napadu. Trzem oskarżonym zarzucano wejście do zakrystii, próbę zaboru różańca i szat liturgicznych oraz pobicie księdza Aleksandra Ziejewskiego oraz kościelnego. Według relacji zakrystianki napastnicy żądali wydania im szat liturgicznych, bo chcieli „odprawić mszę”. Mówiła też, że mężczyźni twierdzili, że „będą udzielać ślubu”. Sprawcy tego czynu w maju br. zostali skazani na kary bezwzględnego więzienia.

Kresy.pl / niedziela.pl

Za: Kresy.pl (9 października 2020) -- [Org. tytuł: « „Tylko LGBT”. Kolejna profanacja kościoła w Szczecinie [+FOTO]»]
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=119239 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]