Chiny: Kraj wolny od koronawirusa

Służby medyczne Chin kontynentalnych od 50 dni nie zgłosiły ani jednego nowego lokalnego przypadku Covid-19. Państwowa komisja zdrowia odnotowała 20 nowych infekcji, ale to wszystkie dotyczą osób, przyjeżdżających do Chin z innych państw.

Od wielu miesięcy nie zmienia się też bilans zgonów na Covid-19 w Chinach kontynentalnych, który wynosi 4634.

Pierwsze ognisko pandemii wykryto pod koniec 2019 r. w Wuhan. Po wprowadzeniu pod koniec stycznia surowych środków kwarantanny w ChRL udało się powstrzymać największą falę zakażeń, choć później w wielu częściach kraju notowano mniejsze ogniska choroby.

Łącznie od początku pandemii w Chinach kontynentalnych zarejestrowano 85 470 potwierdzonych przypadków Covid-19. W tej liczbie nie zawierają się bezobjawowe przypadki zakażeń koronawirusem. W poniedziałek komisja zdrowia odnotowała 27 takich przypadków, przy czym wszystkie zostały przywleczone z zagranicy.

Dane nie obejmują Hongkongu, gdzie zgłoszono tego dnia pięć nowych potwierdzonych infekcji, w tym dwa zakażenia lokalne. Łączny bilans wykrytych w regionie zakażeń wzrósł do 5113, a 105 pacjentów zmarło.

Od połowy lipca Hongkong borykał się z ponownym wzrostem zachorowań, a władze zaostrzyły przepisy dystansowania społecznego. Liczba infekcji wykrywanych w regionie spadła, ale eksperci ostrzegają przed kolejną, czwartą już falą pandemii, ponieważ w mieście wciąż potwierdzane są przypadki, w których nie udaje się ustalić źródła zakażenia – podała publiczna stacja RTHK.

(na podst. tvp.info/opr. Eugeniusz Onufryjuk)

Za: xportal.pl (5 października 2020) | https://xportal.pl/?p=37656

Skip to content