USA: wandale zniszczyli zabytkową figurę Chrystusa. Antykatolicki obłęd przybiera na sile

Aktualizacja: 2020-09-26 12:22 pm

Jak poinformowała parafia pod wezwaniem Świętego Patryka w El Paso nieznani sprawcy zniszczyli znajdującą się za głównym ołtarzem zabytkową, ponad stuletnią figurę Chrystusa.

– To była przepiękna wizualizacja Chrystusa. Syn Boży miał na niej wyjątkowo szeroko otwarte ramiona, a Jego serce płonęło miłością do nas. Często czerpałem inspirację z tej figury, przygotowując się do Mszy Świętej – powiedział biskup El Paso, Mark Seitz. Hierarcha wezwał wiernych do modlitwy o zbawienie duszy wandala.

Niestety, zniszczonej figury nie da się odrestaurować.

Mimo iż nie było żadnych świadków zdarzenia, policji stanowej udało się już zatrzymać domniemanego sprawcę.

To kolejny w ostatnim czasie atak na świątynię w El Paso. 13 maja 2019 roku świątynię próbowano podpalić.

Źródło: se

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Katolicyzm jest przesladowany bo to jedyna prawdziwa religia zawierajaca pelnie objawinia. Szatan innych ma gdzies, walczy glownie z katolikami bo inni i tak jemu sluza – mniej lub wiecej.
@hmm

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=118879 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]