Aktualizacja strony została wstrzymana

Katolicka szkoła organizuje panel o tzw. „kulturze drag queens” wraz z pokazami

Carroll College w stanie Montana zaprosił na panel dyskusyjny trzech przedstawicieli (przedstawicielki?) tzw. „drag queens”. Nie byłoby w tym może nic dziwnego w dzisiejszych czasach, gdyby nie fakt, że Carrol College w miejscowości Helena to szkoła katolicka z długą tradycją. Założona w roku 1909 z inicjatywy ówczesnego biskupa Johna Baptisty Brondela, miała pierwotnie kształcić przyszłych księży.

Jak informuje portal „Church Militant”, Carroll College pod naciskiem tzw. „wspólnoty LGBT+” postanowił poświęcić jeden wieczór na przedstawienie kultury „drag queen”. Na zorganizowanie wydarzenia zdecydowano się mimo protestów wiernych katolików, którzy uczą się w tej szkole. W e-mailu, jaki otrzymali uczniowie college’u, można było przeczytać m.in., że zaproszeni są po to, by zapoznać się z „kulturą drag w historii i dzisiaj z wielu punktach widzenia: akademickich i osobistych”. Po odczytach uczestników dyskusji miały nastąpić „krótkie pokazy w wykonaniu drag queen i drag king”.

Co ciekawe, sponsorami tego „panelu dyskusyjnego” okazały się trzy organizacje działające na terenie tej katolickiej szkoły: „Geneder Studies Program” (Program Studiów Gender), „Gay-Straight Alliance (Sojusz Gejowsko-Heteroseksualny) oraz „Feminists Advocating Equality” (Feministki Popierające Równość). Rok wcześniej na terenie Carroll College miał się odbyć występ „drag queen”, ale został odwołany po protestach ze strony studentów wiernych ortodoksji katolickiej. Wywołało to oburzenie „wspólnoty LGBT+” obecnej na terenie college’u, która uważa, że nie uszanowano wyznawanych przez nią wartości. W lutym tego roku „wspólnota LGBT+” urządziła protest, na którym pojawiło się 50 osób z grona studentów i pracowników.

Do odwołanego występu z zeszłego roku nawiązuje też strona internetowa college’u, na której można przeczytać o „kontrowersji wokół ocenzurowania i odwołania występu drag na campusie”. Dr Jeanette Fregulia z Carroll College wyjaśniła też w rozmowie z „Church Militant”, że obecne wydarzenie ma inny charakter, gdyż nie będzie występów „drag queen”, a odbędzie się jedynie dyskusja. Brak występów określiła jako „kompromis zawarty pomiędzy katolickim college’m a sponsorującym wydarzenie” i dodała, że się osobiście z nim nie zgadza.

Źródło: ChurchMilitant.com

jjf

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2020-09-25)

 


 

Dziennikarskie śledztwo ujawnia szokującą prawdę o jezuickiej parafii w Nowym Jorku

Zarządzany przez jezuitów kościół Świętego Franciszka Ksawerego w Nowym Jorku to klasyczny przykład postępowej parafii Zachodu. Śledztwo dziennikarskie pokazuje silne zaangażowanie parafii w lewicowy aktywizm społeczny, a także dwuznaczną co najmniej postawę wobec homoseksualizmu i medytacji zen.

Kościół Świętego Franciszka Ksawerego w Nowym Jorku organizuje grupy wsparcia między innymi dla katolickich lesbijek. Jak czytamy „katolicy i niekatolicy oraz niezbyt religijni – wszyscy są mile widziani! Naszą misję stanowi zapewnienie miejsca dla kobiet-gejów (ang. gay women), by zebrały się i omówiły kwestie związane z duchowością, tożsamością i wspólnotą”.

Z kolei w informacji o grupie dla katolików gejów czytamy, że „katoliccy geje spotykają się w pierwsze i trzecie piątki od września do czerwca w  serdecznym i afirmującym środowisku, by poruszyć kwestie życia katolickich gejów i tego, jak najlepiej przeżywać autentycznie nasze zaangażowanie na rzecz Ewangelii”.

W parafii istnieje także grupa medytacji zen. Jej członkowie spotykają się w każdy poniedziałek o 7 wieczorem. Parafia jest też silnie zaangażowana w aktywizm społeczny. Rozpowszechnia komunikaty poparcia dla uchodźców i imigrantów, a także komunikaty ekologiczne.

Na czele parafii stoi jezuita Kenneth Boller. Do Towarzystwa Jezusowego należy również wikary John Mulreany.

W 2018 roku z powodu homoseksualnego skandalu od pracy w parafii odsunięto innego księdza. Również w 2018 roku zaproszono do niej słynnego rozmiękczacza nauki Kościoła wobec homoseksualizmu –ojca Jamesa Martina. Ponadto „katolicko”-homoseksualna

organizacja New Ways Ministry uznała ją za przyjazną wobec osób homoseksualnych.

Komentarz PCh24: 

Parafia stanowi przykład kierunku obranego postępowe parafie na Zachodzie. Pokazuje, że działania ekologiczne, antyrasistowskie, proimigracyjne stają się nieomal najważniejsze, co grozi zepchnięciem Stwórcy na dalszy plan.    

Kolejny problem stanowi istnienie grup parafialnych osób, których styl życia sprzeciwia się nauce Kościoła, takich jak homoseksualiści i lesbijki. Osoby te Kościół wzywa do zachowania czystości, jednak z opisu wydaje się wątpliwe czy z takim przesłaniem spotykają się w nowojorskich parafiach. Samo istnienie stałej grupy „katolickich gejów” budzi wątpliwości. Wskazuje bowiem raczej na dążenie do utrwalenia tej szkodliwej tożsamości, a nie zerwania z nią. Kontrowersje budzi samo słowo „gej” – które zostało ukute przez homoseksualną mniejszość, by przedstawić mężołożców w pozytywnym świetle.

 Źródło: sfxavier.org / fronda.pl / lifesitenews.com / komentarz pch24.pl 

mjend

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2020-09-24)

 


 

Skip to content