Aktualizacja strony została wstrzymana

KUL będzie współpracował z Onetem. Rektor uczelni uzgodnił szczegóły z redakcją portalu

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II będzie współpracował z portalem Onet. Spotkanie na temat warunków porozumienia odbyło się we wtorek w obecności rektora uczelni, o czym uczelnia poinformowała w mediach społecznościowych.

„Dziękujemy za spotkanie z Bartoszem Węglarczykiem i Andrzejem Gajcym. Rozmawialiśmy o współpracy KUL-u z Onetem. Obecny był rektor ks. prof. Mirosław Kalinowski”, można przeczytać na Twitterze uczelni.

Informacja spotkała się z negatywnymi komentarzami ze strony internautów. Wielu z nich nie potrafi zrozumieć decyzji rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego o nawiązaniu współpracy z medium należącym do koncernu Ringier Axel Springer, które niejednokrotnie publikowało, mówiąc najdelikatniej, kontrowersyjne materiały na temat Kościoła i Polski.

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II to kościelna szkoła wyższa o pełnych prawach publicznych szkół wyższych. Jest najstarszą uczelnią w Lublinie i trzecim najstarszym uniwersytetem w Polsce. Został założony 27 lipca 1918 roku. Obecnie uczelnia posiada 8 wydziałów siedem w Lublinie oraz zamiejscowy w Stalowej Woli, na których otwartych jest łącznie 47 kierunków, z liczbą blisko 10 tysięcy studentów.

Źródło: Twitter

TK

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

No ode mnie już ani złotówki nie dostaną
zyga

Od dawna nie daję na KUL pieniędzy. Ta uczelnia nie jest katolicka i władze Kościoła w Polsce nic z tym nie robią. Co się dzieje z tymi duchownymi?! Potrzeba nowych Wyszyńskich, prawych, odważnych i przede wszystkim WIERZĄCYCH.
Maria

Teraz niech rektor zbiórki na KUL organizuje w Onecie a nie w kościołach. Grosza nie dam!!!
antykul

Przez 31 lat , od 89 roku, z KUL-u nie wyszła żadna , nawet najmarniejsza , inicjatywa pożyteczna dla kościoła , katolików lub Polski. W tym czasie KUL dopuścił sie szeregu ekscesów kwestionujących jego misję . Istnienie tej szkoły z punktu widzenia kościoła jest nawet szkodliwe. Prawdę mówiąc , przed 89 rokiem również trudno znależć jakies przykłądy rzeczywiście potrzebnej kościołowi i Polsce działalnosci naukowej.Leszek Balcerowicz był przygotowywany do swojej zabójczej misji na różnych stypendiach zagranicznych juz od lat 70-ych , natomiast pracownicy KUL-u jeżdzili za granicę tylko dla odbycia wycieczki i zakupu japońskiego,tranzystorowego radia . Niczego wiecej z te wojaże nie przyniosły. Axel Springer jest żydowsko-amerykański , dlatego jest oczywiste ,że KUL zacznie zajmować sie teraz propagowaniem judeochrześcijaństwa, ideologii LGBT,aborcjonizmu, depopulacji, ekologizmu i przede wszystkim wychwalania Stanów Zjednoczonych
Mirek

KUL-Katolicka Uczelnia Lewacka
Ela

Odciąć KUL od finansowania przez wiernych. Niech dają organizacje LGBT+, onet, fakty i inne sorosy…
Staszek

Kościół sam wchodzi w lewackie łapy. Onet to lewacki i niemiecki portal. Żaden kościół nie powinien zbierać na kul.
Michu.

Tak właśnie wygląda marksistowski marsz przez instytucje, uczelnie i kulturę . Dochodzi , a właściwie już się zadomowił w niektórych instytucjach Kościoła i uczelniach katolickich.Na jakakolwiek reakcję Prymasa Polaka ,czy abp. Gądeckiego nie liczmy.
agaton

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2020-09-23) | https://www.pch24.pl/kul-bedzie-wspolpracowal-z-onetem–rektor-uczelni-uzgodnil-szczegoly-z-redakcja-portalu,78607,i.html