Aktualizacja strony została wstrzymana

Kardynał Tobin: Z czystym sumieniem można zagłosować na Joe Bidena

Arcybiskup diecezji Newark, kardynał Joseph Tobin podczas dyskusji prowadzonej przez koledż w Bostonie wyraził swoją opinię na temat zbliżających się wyborów na prezydenta USA i decyzji jakie katolicy mogą dokonać w głosowaniu.

Wydaje mi się, że z czystym sumieniem można zagłosować na pana Bidena” – powiedział kardynał Tobin. Dodał, że miałby więcej trudności w usprawiedliwianiu głosowania na Donalda Trumpa.

Zdając sobie doskonale sprawę z jasnego przesłania Partii Demokratycznej wspierającej aborcję i pomniejszając znacznie mordowania nienarodzonych dzieci, kardynał Tobin tłuamczy, że „Wydaje mi się, że nie możemy zredukować panoramy spraw jakie reprezentuje kandydat, do jednego zagadnienia„. Przerażające cierpienia i liczby tzw. aborcji, czy to w Stanach Zjednoczonych gdzie corocznie zabija się milion nienarodzonych dzieci, czy na świecie z 40 milionami tego typu morderstw, nie robią wrażenia na kardynale, który dodaje: „Gdybyśmy mieli [kandydata w wyborach], którego program nawoływałby do holokaustu, do  wojny nuklearnej, do zagłady świata, to ten konkretny program uczyniłby nasze wybory łatwiejszymi.” Wobec takiej postawy, aborcja nie stanowi dla kardynała Tobina problemu, więc usprawiedliwienie głosowania na radykalnie pro-aborcyjnego polityka jakim jest Joe Biden, jest w pełni możliwe, a nawet zalecane. W przeciwnieństwie do kandydatury Bidena, dla kardynała Tobina „trudniejszym w usprawiedliwieniu” jest oddanie głosu na obecnego prezydenta Trumpa, pomimo  że dał się poznać z wielu pro-rodzinnych inicjatyw i anty-aborcyjnych decyzji.

Ojciec kardynał Tobin CSrR, był w latach 1997-2009 Generalnym Przełożonym Zgromadzenia Redemptorystów. Sprawował też funkcję sekretarza watykańskiej Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego. Kardynał Tobin zasłynął wielokrotnie z wypowiedzi wprost kontrastujących z nauczaniem Kościoła katolickiego.  W 2017 roku w wywiadzie dla New York Times, ten liberalny hierarcha powiedział, że sympatyzuje się z osobami wspierającymi dopuszczenie kobiet do święceń kapłańskich i wyraził przekonanie, że nie istnieje żadna przeszkoda teologiczna sprzeciwiająca się wynoszeniu kobiet do godności kardynalskich.

Tobin zasłynął również z wypowiedzi o konieczności zmiany zapisów w nauczaniu Kościoła o homoseksualizmie, uważając je za „niefortunne”. Szczególnie dotyczy to według niego kwestii nawracania homoseksualistów, które określił jako „nieco przestarzałe”. Swoje przemyślenia na temat homoseksualizmu potwierdził w wywiadzie dla skrajnie liberalnego pisma America, redagowanego przez skorumpowany zakon jezuitów, a w wywiadzie dla telewizji NBC określił odniesienia Katechizmu Kościoła katolickiego nazywające homoseksualizm skłonnościami nieuporządkowanymi, jako „język nieszczęśliwy i raniący”. Zgodnie ze swoim nowym credo purpurat dopuścił i w pełni przyzwolił na terenie swojej archidiecezji do odprawienia w lipcu tego roku „Mszy dumy homoseksualnej”, która miała miejsce w połączonych parafiach pw. Matki Bożej Łaskawej i św. Józefa w Hoboken w stanie New Jersey. A obejmując urząd w swojej archidecezji, kardynał Tobin przywitał w swojej katedrze w Newark „pielgrzymkę LGBT” i powiedział, że „jest zachwycony taką inicjatywą”. W swoich wywiadach zaznaczył również, że Kościół powinien „przemysleć” traktowanie związków jednopłciowych, co można wprost przetłumaczyć jako przyzwolenie na błogosławieństwa par homoseksualnych.

Jednocześnie wychodzą coraz bardziej kompromitujące przypadki nie tylko wspierania inicjatyw LGBT, działalności księży-homoseksualistów tworzących subkulturę gejowską w archidiecezji zarządzonej przez kard. Tobina, ale i podejrzanych kontaktów samego kardynała. W 2018 roku wyszło na jaw, że w jego rezydencji gościł on przez pewien czas włoskiego aktora Francesco Castiglione, znanego z pro-gejowskich poglądów, a jeszcze bardziej ze zdjęć w mediach społecznościowych w jednoznacznie seksualnych pozach. W czasie pobytu aktora, który według słów kardynała Tobina mieszkał w jego rezydencji „ucząc się języka angielskiego”, arcybiskup Tobin wysłał tweet: „Dobranoc kochanie. Kocham cię” (‘Nighty-Night Baby, I love you’.”), który później usunął tłumacząc się, że wysłał go do swojej siostry.

Kardynał Tobin wskazywany jest jako posiadający doskonałą wiedzę o wieloletnich skandalach seksualnych byłego kardynała McCarricka, tym bardziej, że objął archidiecezję zarządzaną przez 14 lat przez arcybiskupa McCarricka.

W słynnym liście byłego nuncjusza apostolskiego w USA arcybiskupa Carlo Maria Viganò, ten były watykański dyplomata wskazał na funkcjonowanie mafii homoseksualnej w kościele amerykańskim i stwiedził, że uzyskali dzięki niej swoje pozycje protegowani b. kardynała McCarricka, biskupi Blaise Cupich z Chicago, Robert McElroy z San Diego i właśnie Joseph Tobin z Newark.

W swojej diecezji Newark kardynał Tobin zatrudnił na stanowisko dyrektora do spraw operacyjnych, zadeklarowanego homoseksualistę i prominentnego działacza LGBT.

Promując zło homoseksualizmu kardynał Tobin nie reaguje jednocześnie na protesty i prośby o zamknięcie stacji radiowej działającej w katolickim uniwersytecie Seton Hall University – SHU, uczelni podlegającej jego jurysdykcji. Stacja radiowa nadaje satanistyczną muzykę, publikuje wideo i zdjęcia, „promujące satanizm, wzywające do popełniania samobójstw, pokazujące kopulację z ciałami zmarłych i promujące czarne msze”.

W kwietniu 2020 r. podczas wprowadzania restrykcji pod pozorem tzw. pandemii koronawirusa, gubernator stanu New Jersey kontaktował się z kard. Tobinem. Zadzwonił też do niego narzekając, że słyszał o przypadkach udzielania Komunii św. przez niektórych księży – chcących w miarę legalnie objeść drakońske zakazy i udzielających Eucharystię na zasadzie podjeżdżania samochodem (drive-thru) – na co kardynał Tobin stanowczo odpowiedział, że nie zgadza się na to i zapewnia gubernatora, że sam dopilnuje aby takie przypadki nie miały miejsca.

Były Przełożony Generalny Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela – Redemptorystów – o. abp Joseph Tobin CSsR, jako ordynariusz archidiecezji Indianapolis w USA został mianowany w 2016 roku kardynałem przez Franciszka-Bergoglio.

Opracowanie: www.bibula.com

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Czy ktokolwiek ze słuchaczy Radia Maryja, wszak założonego i prowadzonego przez polskich Redemptorystów, słyszał choć raz o jakimkolwiek z przytoczonych powyżej haniebnych działalnościach i wypowiedziach swojego współbrata i to nie byle jakiego, ale samego byłego Generalnego Przełożonego? Oczywiście, że nie. I wcale nie dziwimy się temu, wszak trudno byłoby dalej prowadzić „działalność ewangelizacyjną” ujawniając na antenie takie przypadki. Ale nie dziwiąc się tej bierności nie wolno nikomu pogodzić się z lansowaną deklaracją, że rozgłośnia Radia Maryja w pełni informuje o najważniejszych sprawach mających miejsce w Kościele. Radio Maryja – oraz Telewizja Trwam, jak i Nasz Dziennik – stosują cenzurę i taktykę usypiania katolików pokazując dziejące się zło – wszędzie, lecz nie w Kościele. Tutaj wszystko jest pięknie, a szczególnie wśród hierarchów, od których wszak zależy dalszy los tej rozgłośni…

Jedni taką taktykę nazwaliby mądrością przetrwania, inni koniunkturalizmem, jeszcze inni przebiegłością, hucpą, sprytem. Może wszystkiemu po trochę, lecz chyba nie katolicką roztropnością…

Pół prawdy – zwane też kłamstwami z makijażem – niedaleko zaprowadzą, tym bardziej, że biedne owieczki ślepo idą za głosami pasterzy, którzy odsłaniając swe maski pokazują oblicza wilków.

 


 

Skip to content