Ponad 360 tysięcy za stronę internetową prezydenta

Aż 363 tysięcy złotych kosztuje przygotowanie i obsługa administracyjna nowej strony interne- towej prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

Na razie strona dostępna jest w wersji tekstowej, ale za kilkanaście dni ma zastąpić dotychczasowy serwis prezentujący pracę Lecha Kaczyńskiego.

Na nowej stronie – podobnie jak na starej – można poczytać o aktualnych wydarzeniach, o parze prezydenckiej i pracownikach Kancelarii Prezydenta. Dostępne też będą galerie zdjęć, materiały multimedialne oraz dział „Kulisy Pałacu”, zawierający nieco lżejsze informacje.

Strona ma umożliwiać zadanie pytań prezydentowi, ma być też funkcjonalna dla prasy, o „wszystkich ludziach prezydenta” oraz o podejmowanych przez głowę państwa inicjatywach. Jest także formularz, dzięki któremu możemy zadać prezydentowi pytanie albo (w przypadku dziennikarzy) umówić się na wywiad. Są galerie i filmy oraz dział „Kulisy Pałacu” z lżejszymi informacjami.

Na stronie będą dostępne informacje przygotowane dla dzieci, ma być też przyjazna osobom niewidomym.

Strona ma różni się nieco grafiką i układem w stosunku do obecnego serwisu, ale bardzo wiele z proponowanych rozwiązań już na niej funkcjonowało.

Stronę wykonało konsorcjum firm Qumak Sekom i Ideo.

 

KOMENTARZ BIBUŁY: Strona ładna, przejrzysta i miejmy nadzieję, iż formularz „Pytania do Prezydenta” będzie miał jakieś konkretne znaczenie w komunikacji z Prezydentem. Tylko ten astronomiczny koszt stworzenia strony nieco dziwi… Wygląda na to, że firmy skorzystały z gotowych, darmowych pakietów typu Joomla, nieco wzgbocając je graficznie, zatem podany koszt – jeśli nie obejmuje Hardware’u – jest dziesięciokrotnie zawyżony.

Za: Aspekt Polski | http://www.aspektpolski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=2438&Itemid=1

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content