Gej, tatuażystka i niepełnosprawny. Oto nowy spot Uniwersytetu Śląskiego [WIDEO]

Uniwersytet Śląski pokazał nowy spot. Placówka aspiruje do najbardziej otwartej i tolerancyjnej w Polsce.

Foto: YouTube Uniwersytet Śląski

[Z reklamy Uniwersytetu Śląskiego…] Foto: YouTube Uniwersytet Śląski

We wrześniu trwa walka o ostatnich studentów. Uniwersytet Śląski wypuścił specjalny spot reklamowy, który ma przekonać maturzystów, aby rozpoczęli studia właśnie tam.

W reklamie wzięli udział uczniowie i pracownicy UŚ. Wśród nich gej, tatuażystka, „rodowita” Ślązaczka czy osoba niepełnosprawna.

Wystąpił też Nigeryjczyk i Koreańczyk. Przesłaniem filmu jest pokazanie, że Uniwersytet Śląski jest uczelnią otwartą, tolerancyjną, nowoczesną i progresywną.

Hasłem przewodnim jest: „Uniwersytet to dobre miejsce. Dla każdego”.

– Uniwersytet Śląski w Katowicach to coś więcej niż uczelnia. Tworzą go studenci i pracownicy o różnych poglądach, wyznaniach, narodowościach, czy orientacji seksualnej – mówi w spocie Małgorzata Poszwa, przewodnicząca Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego UŚ.

– Ta równość i ta otwartość pozwala zobaczyć, jak świat jest piękny, różnorodny – dodaje dr hab. Agnieszka Bielska-Brodziak, rzeczniczka praw studenta i doktoranta na UŚ.

Orof. Ryszard Koziołek, rektor UŚ na koniec spotu podkreśla: „Wszyscy jesteśmy równi. Uniwersytet to dobre miejsce dla każdego”.

Źródło: YouTube Uniwersytet Śląski

Za: Najwyższy Czas! (14 września 2020) | https://nczas.com/2020/09/14/gej-tatuazystka-i-niepelnosprawny-oto-nowy-spot-uniwersytetu-slaskiego-wideo/

Skip to content