Aktualizacja strony została wstrzymana

Ks. Wierzbicki nie żałuje poręczenia za „Margot”. I wskazuje „rycerzy cywilizacji śmierci”

Ks. dr hab. Alfred Wierzbicki, który poręczył za Michała Sz. agresywnego aktywistę LGBT uznającego się za kobietę i nazywającego siebie „Margot”, nie żałuje udzielonego mu poręczenia. Kapłan nie kryje też żalu do władz KUL za odcięcie się od jego poglądów oraz atakuje Fundację Życie i Rodzina za ich walkę z ideologią gedner. To, gdzie naukowiec dostrzega wrogów i rycerzy cywilizacji śmierci może mocno zaskoczyć.

Ks. Wierzbicki nie żałuje poręczenia za „Margot”. I wskazuje „rycerzy cywilizacji śmierci”

[Na zdjęciu: Ks. dr hab. Alfred Wierzbicki]
Źródło: youtube.com/ Fundacja Służby Rzeczypospolitej

Ks. dr hab. Alfred Wierzbicki z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego pytany o to czy żałuje poręczenia za Michała Sz. ps. Margot, odrzekł na wstępie, że wobec aktywisty LGBT+ używa „formy żeńskiej respektując jej własną tożsamość”. „Poręczyłem za nią, ponieważ byłem przekonany, że sankcja jaką zastosowano była nieproporcjonalna i jest to dodatkowa represja. Zanim to zrobiłem dość dobrze zorientowałem się, czy Margot wcześniej stawiała się na wezwania prokuratury. Wówczas doszedłem do przekonania, że należy jej pomóc. To powinien uczynić każdy chrześcijanin czy w ogóle człowiek przyzwoity” – dodał.

Naukowiec odwołał się tu do czasów komunizmu, mówiąc że wie czym są represje. „Nie sądziłem, że dożyję takich czasów, kiedy znowu będzie się używało aparatu państwowego do represjonowania ludzi” – dodał. I jak zapewnił, gdyby ktoś był „represjonowany z powodu przekonań religijnych, to również udzieliłbym poręczenia”.

Dalej kapłan stwierdził m.in., że „jeśli ktoś jest chrześcijaninem, to nie może nikogo wykluczać”. Słowa te padły jednak w kontekście zawieszenia sześciobarwnej flagi na figurze Chrystusa zaś działania katolików zostały ustawione w kategoriach zemsty.

Naukowiec powiedział też, że „Kościół nie może stawać się narzędziem ideologizacji i mówienia, że ci ludzie są zagrożeniem” – wyraźnie wpisując się w narrację środowisk LGBT+ uznających, że krytyka ich grzechu i mówienie o zagrożeniu ideologią gender, to atak na nich, jako ludzi.

Komentując stanowisko rektora KUL, który odciął się od wypowiedzi ks. Wierzbickiego, naukowiec wyraził żal i dodał, że w swoich wypowiedziach starał się odnosić do tego, co głosi Kościół. „Nie tylko o doktrynę chodzi, ale w Katechizmie Kościoła Katolickiego znajduje się dyrektywa praktyczna, wyraźna zachęta, by osoby homoseksualne traktować z szacunkiem i delikatnością”.

Tu dziennikarz prowadzący rozmowę podał nieprawdę mówiąc, że „Kościół przecież mówi, że homoseksualizm jest grzechem”. Ks. prof. Wierzbicki odrzekł: „Wielokrotnie wypowiadałem się na ten temat i nadal to podtrzymuję – zamiast powtarzać ciągle, że homoseksualizm jest grzechem, Kościół powinien być bardziej ostrożny i poważniej traktować to co na ten temat mówi nauka. Tu rysuje się poważny konflikt między antropologią chrześcijańską, a nauką. Jeszcze nie czas na ostateczne konkluzje, powinno się na ten temat debatować, prowadzić gruntowne badania”.

Ks. Wierzbicki widzi tu zadanie dla uniwersytetów katolickich. Zaś w wypowiedziach doktrynalnych zasugerował by „zachować pewną powściągliwość”. Na koniec kapłan dodał, że „Katechizm nawet nie nazywa homoseksualizmu grzechem, tylko mówi że istnieją osoby o takich skłonnościach. Stwierdza fakt, a o czynach homoseksualnych mówi, że są one moralnie nieuporządkowane”.

Ks. prof. Wierzbicki negatywnie ocenił też działalność Fundacji Życie i Rodzina, która rozpoczęła walkę z ideologią LGBT+ i uznał te działania za radykalizm. „Nie tylko stali się zbyt radykalni, ale też popadają w sprzeczność. Bo jeśli na swoich sztandarach umieszczają cywilizację życia, to kiedy próbują mnie cywilnie i akademicko zniszczyć, to oni służą śmierci. W tej chwili są to bardzo niebezpieczni rycerze cywilizacji śmierci” – ocenił.

Odnosząc się zaś do dokumentu biskupów na temat LGBT kapłan stwierdził, że zamiast skomplikowanych wywodów doktrynalnych, powinien się tam znaleźć apel „dość homofobii”. „Ona wylewa się z gmin i miast, które ogłaszają strefy anty-LGBT oraz z ambon. Ten dokument biskupów wygląda jakby był pisany na księżycu, a nie w Polsce, gdzie prześladowani są na tym tle ludzie. Nie twierdzę, że biskupi zrobili to świadomie. Mimo, że będą 100 razy deklarować tolerancję, to pozostałe wypowiedzi nakręcają homofobię. Oczekiwałbym od hierarchów w Polsce zdecydowanego głosu przeciwko nienawiści i homofobii” – dodał powtarzając niesprawiedliwą ocenę aktywności samorządów, które w swoich uchwałach zdecydowały się w sposób szczególny chronić nade wszystko dzieci i młodzież.

Cała rozmowa ukazała się w serwisie onet.pl

MA

Oczekuję zwolnienia księdza, który poręczył za „Margot” || Ks. Sztychmiler dla PCh24TV [PODCAST]

 

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Ksiądz Wierzbicki to papierek lakmusowy tego jak Katolicki Uniwersytet Lubelski upadł. Dopuścić do tego, żeby cywilizacja śmierci miała tam swoje macki? Ignorować swoje korzenie oraz autorytet? Rozumiem, że jako uniwersytet powinien być miejscem wymiany myśli i poglądów, ale… w duchu chrześcijańskim i patriotycznym. Ksiądz Wierzbicki ma jako obrońcę też nieszczęsnego byłego rektora Dębickiego.
Polishwolf97

Tacy jak on są najgorsi, wpływają na poglądy osób niezorientowanych w sytuacji a zorientowanych odstręczają od Kościoła jako instytucji.
Babunia

Poglądy tego kapłana powodują zgorszenie i zamieszanie wśród Katolików i umacniają w błędnych mniemaniach wrogów Kościoła. Boże zmiłuj się nad nim i chroń jego studentów
Promyk

Babcia poprosiła mnie o wydrukowanie zdjęcia B i położyła na nim różaniec. Działa, tak kiedyś położyła na wydruku S.Niesiołowskiego
Roman

Ks. Wierzbicki: „Jeśli ktoś jest chrześcijaninem, to nie może nikogo wykluczać”, Pius XII: „Jako więc w prawdziwym zgromadzeniu wiernych jedno mamy ciało, jednego ducha, jednego Pana i jeden chrzest, tak też możemy mieć jedną wiarę, tak iż kto Kościoła słuchać się wzdryga, ten ma być, według rozkazu samego Chrystusa, uważany za poganina i jawnogrzesznika – Efez. 4, 5; Mt. 18,17”, Św. Paweł: „Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą od nas otrzymaliście – niech będzie przeklęty!” – Ga 1,9, „Jeżeli ktoś nie kocha Pana, niech będzie wyklęty” – 1 Kor 16,22. Sobory Powszechne, formuły anathema sit, wyklinanie heretyków w historii Kościoła. Dlaczego ksiądz, który jest kompletnym ignorantem jeśli chodzi o chrześcijaństwo, otrzymał święcenia, ba, otrzymał tytuły naukowe i pozwala mu się nauczać na Uniwersytecie?
M.

Ksiądz Wierzbicki sam pewnie skrycie uważa się za niebinarnego lub tęczowego, a jak to mówią ciągnie swój do swego.
Michu.

Na KUL nie wolno dawać pieniędzy! Teraz więcej szkodzi niż pomaga.
GreAnn

A co mówi na ten temat nauka … nic nowego, Ponieważ nic nie wykryto. Homoseksualizm jest ułomnością, którą się wykorzystuje dla niecnych celów i przyjemności… oraz psychicznym zwichnięciem woli.
DNA

Niepojęte!! Świat stanął do góry nogami a katolicki kapłan wypowiada kompletne bzdury!! Zaćmienie umysłu.
Kasia

Ks. Wierzbicki ,,kiedy próbują mnie cywilnie i akademicko zniszczyć, to oni służą śmierci”. Demagogia. To Ksiądz sam się niszczy jako kapłan Chrystusa i wykładowca. Słuchając Księdza zaczynam rozumieć dlaczego w Polsce jest tylu młodych księży modernistów. A może zamiast tych wszystkich fałszywych wywodów po prostu powiedzieć: jestem homoseksualistą i będę bronił wyznawców ideologii LGBT.
jan

Czy dostrzegacie jakieś fizjonomiczne podobieństwo z odchodzącym RPO?
gość

Ten ksiądz już odleciał daleko od nauczania Kościoła Katolickiego. Odnoszę wrażenie, że nie zgadza się w pewnych sprawach z nauczaniem JEZUSA CHRYSTUSA a wręcz przekręca to co jest zapisane w Piśmie Świętym i Świętej Ewangelii. Odnośnie grzechu i miłosierdzia Bożego to ks. Wierzbicki wysuwa jakieś zaskakujące swoje pokrętne teorie. Nauczanie Kościoła Katolickiego opiera się na CHRYSTUSIE i JEGO NAUCE i jest niezmienne od 2000 lat. A tu nagle ksiądz katolicki próbuje dostosować prawa BOGA do nauki człowieka. Może niech od razu powie, że JEZUS CHRYSTUS się mylił a on jako naukowiec z tytułami wie wszystko lepiej. Coś mi tu zalatuje odstępstwem od Kościoła i herezją. Chyba mamy w Polsce naszego ojca Jamesa Martina. To hańba dla stanu kapłańskiego.
Daro

Ks dr Wierzbicki zachowuje się jak ten tłum przed pałacem Piłata, który na pytanie: czy mam uwolnić Jezusa czy Barabasza? – odkrzyknął: Uwolnij Barabasza!
PM

Niesamowite, jakie poglądy może mieć katolicki kapłan. Szok.
raf

A co na to kuria. Trzeba się naprawdę zastanowić czy na prawdę KUL to jeszcze uczelnia KATOLICKA
nikt

„zamiast powtarzać ciągle, że homoseksualizm jest grzechem, Kościół powinien być bardziej ostrożny i poważniej traktować to co na ten temat mówi nauka. Tu rysuje się poważny konflikt między antropologią chrześcijańską, a nauką.” Czyli sam napisał, że nie zgadza się z nauczaniem KK. Jeżeli władze KUL nie wyciągną konsekwencji, to niech chociaż zmienią nazwę na UL.
TT

Ten człowiek jest jeszcze kapłanem ?
Grisza 67

Dopóki właściwy biskup nie wywali go ze stanowiska i nie wyśle na wikarego do najbiedniejszej i najbardziej zapadłej parafii w Polsce, dopóty nie ma mowy o normalności w polskim Kościele instytucjonalnym.
Republikanin

KUL nie zobaczy moich pieniedzy dopoki nie zwolni tego pana.
A.G.

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2020-09-14) | https://www.pch24.pl/ks–wierzbicki-nie-zaluje-poreczenia-za-margot–i-wskazuje-rycerzy-cywilizacji-smierci,78425,i.html