Aktualizacja strony została wstrzymana

USA: Biskup promuje duszpasterstwo LGBT

Amerykańska diecezja Lexington w stanie Kentucky zachęca – poprzez nowo powstałe Biuro Pokoju i Sprawiedliwości – swoje parafie do promowania duszpasterstwa LGBT. Inicjatywa diecezji spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem znanego pro-homoseksualnego duchownego o. Jamesa Martina SJ, który napisał na Twitterze: „Dobra wiadomość z Lexington, Kentucky: Diecezja prosi parafie o promowanie katolickiego duszpasterstwa LGBT w tygodniowych biuletynach parafialnych”.

„Mam przyjemność ogłosić, że duszpasterstwo LGBT znajdzie swoje miejsce w tym biurze diecezjalnym wraz z innymi pracującymi na rzecz sprawiedliwości i pokoju. Sądzę, że taka struktura może otworzyć nowe horyzonty zarówno dla duszpasterstwa LGBT, jak i dla diecezji jako całości. Zachęca to nas także do refleksji nad tym, czym dzieli się papież Franciszek jako jego marzeniem o opcji misyjnej” – napisał z kolei Joshua van Cleef, koordynator Biura Sprawiedliwości i Pokoju, o jego ponownym otwarciu przez biskupa Johna Stowe’a.

Osobą kontaktową dla diecezjalnego duszpasterstwa LGBT jest Stanley Francis Zerkowski, który cieszył się poparciem o. Jamesa Martina już w przeszłości. Zerkowski jest szefem dysydenckiej grupy Fortunate Families (Szczęśliwe Rodziny). Działalność Fortunate Families została zakazana w Archidiecezji Detroit, gdzie spotykała się ona od ponad 20 lat w Kościele pw. Chrystusa Króla i gdzie proboszcz tej parafii „otwarcie umizgał się do ruchu LGBT”.

Zerkowski stosuje strategię promowania akceptacji homoseksualizmu, która jest już dobrze znana także w Polsce. A mianowicie przekonuje rodziców, a także członków rodziny, że jeśli nie zaakceptują homoseksualnego zachowania bliskich, może to prowadzić do samobójstwa. Przytacza też przykłady osób homoseksualnych marginalizowanych w szkołach katolickich i rzekomego ucznia, który w takiej szkole rozważał samobójstwo.

W Lexington, jak informuje portal Fortunate Families, Zerkowski założył duszpasterstwo LGBTQ+ o nazwie „Razem na Moście”, które wchodzi w skład struktur diecezjalnych. Mimo próby uzyskania wyjaśnienia ze strony diecezji, portal „Church Militant”, który nagłośnił sprawę, nie otrzymał żadnej odpowiedzi.

jjf/ChurchMilitant.com

Za: Fronda.pl (10.09.20) | https://www.fronda.pl/a/usa-biskup-promuje-duszpasterstwo-lgbt,149966.html