Sukces ewangelizacyjny diecezji na Filipinach: “Zasadziliśmy w ciągu jednego dnia 60 tysięcy drzew!”

Aktualizacja: 2020-09-9 9:34 pm

“Księża, zakonnice i świeccy wierni, szczególnie młodzi ludzie i dzieci sadzą drzewa w swoich parafiach, w ramach akcji Sezon Stworzenia (Kreacji)” – informuje z dumą VaticanNews.

W akcji przeprowadzonej w ostatnią niedzielę tysiące ludzi zasadziło 60 tysięcy sadzonek drzew. “To jest to o co modliliśmy się, aby ludzie, szczególnie ci młodzi, nauczyli się kochać Dzieło Stworzenia i dbałości o środowisko” – powiedział biskup Alberto Uy z diecezji Tagbilaran.

Sadzenie drzw jest jedną z inicjatyw Kościoła [katolickiego] na Filipinach podczas świętowania sezonu ekumenicznego Season of Creation, trwającego od 4 września do 4 października. Ponad 70 kościołów (czytaj: sekt protestanckich) i organizacji świeckich uczestniczy w celebracji Sezonu Stworzenia jako “odpowiedź na wezwania aby dbać o Ziemię, nasz wspólny dom”. Sezon Stworzenia tak spodobał się biskupowi diecezji, że postanowił przedłużyć akcję o jeden tydzień.

Biskup Uy modlił się słowami: “Niech wszyscy z nas wyzwolą w sobie miłość do natury i niech zaczną dbałość o środowisko”. FIlipiński biskup nie wyjaśnia w jaki sposób wspólne sadzenie drzewek przez katolickie dzieci oraz przez dzieci uczone w sektach protestanckich antykatolickich treści, ma wpłynąć na pogłębianie wiary katolickiej.

 

Również i Polsce propagowana jest inicjatywa “Czas dla Stworzenia“, jako “okres odnowienia naszej relacji ze Stwórcą, a także z całym stworzeniem poprzez wspólne świętowanie, nawrócenie i zaangażowanie w działania.” Jako, że jest to w inicjatywa ekumeniczna oraz zrzeszająca i wspierana przez wiele świeckich, w tym w pełni neo-pogańskich organizacji, zagadką pozostaje odpowiedź na podstawowe pytanie jakiego “nawrócenia” pragną twórcy tego typu programów, akcji i zabaw. Z pewnością nie chodzi o nawrócenie na łono Kościoła katolickiego.

Opracowanie: www.bibula.com na podstawie VaticanNews (09 September 2020)

 


 

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=116853 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]