Aktualizacja strony została wstrzymana

Niemcy: Diecezja popiera homomałżeństwa, rozwody i kapłaństwo kobiet

Niemiecka diecezja Essen, którą kieruje modernista bp Franz-Josef Overbeck, opowiedziała się za akceptacją homomałżeństw, teorią gender i kapłaństwem kobiet. W sieci opublikowała 4 filmy z udziałem swoich pracowników, duchownych i świeckich, w których stawia się żądanie zmian w nauczaniu i praktyce Kościoła.

Diecezją Essen od 2009 roku kieruje bp Franz-Josef Overbeck. To jeden z najzagorzalszych niemieckich modernistów. Nie waha się publicznie domagać głębokich zmian w nauczaniu i praktyce Kościoła. W ubiegłym roku to właśnie bp Overbeck zapowiadał, że po Synodzie Amazońskim – który w dużej mierze współkształtował – nic już w Kościele nie będzie takie samo.

Teraz diecezja Essen opublikowała cztery filmy z udziałem swoich pracowników i współpracowników, duchownych i świeckich. Dotyczą tych samych zagadnień, którymi zajmuje się Droga Synodalna: władzy w Kościele, kapłaństwa, moralności seksualnej i roli kobiet. We wszystkich tych obszarach występujący w nagraniach domagają się rewolucji.

Na filmach pojawia się między innymi homoseksualista, który pracuje od lat w diecezji. Twierdzi, że ma męża – i chce, żeby Kościół to akceptował. Po nim występuje lesbijka, która według własnych deklaracji żyje od lat w wolnym związku z kobietą; oczekuje ona, że Kościół zaaprobuje jej formę życia. Inne osoby domagają się ponadto akceptacji dla tak zwanej trzeciej płci (w Niemczech: divers), a zatem – przyjęcia za prawdę teorii gender. Pojawiają się też propozycje akceptacji rozwodów.

Mam nadzieję, że moralność seksualna Kościoła będzie rozwijać się w stronę etyki relacyjnej, tak, by płeć, seksualność czy status w związku nie były decyzyjne dla dwóch osób żyjących ze sobą razem, ale by liczyły się ich szczera wzajemna miłość, która ma swój początek w Bogu – mówi jedna z kobiet.

Występujący krytykują też Kościół za to, że wydaje moralne zakazy i nakazy. Jeden z księży mówi, że tak nie może być, bo ludzie tego nie chcą, a Kościół powinien respektować indywidualną wolność.

Kobiety w filmach przekonują też, że są dyskryminowane, bo nie mogą zostawać diakonisami i prezbiterkami. Chcą, by było inaczej, bo bez tego, twierdzą, nie będzie równouprawnienia.

Ponadto na nagraniach padają postulaty oddania dużej części władzy w Kościele w ręce świeckich.

Tezy i żądania zaprezentowane na filmach nie są specyfiką diecezji Essen. Odzwierciedlają oczekiwania większości niemieckich biskupów i świeckich, którzy partycypują w Drodze Synodalnej.

Przygotowawcze dokumenty Drogi stawiają analogiczne do wyżej opisanych propozycje. Niemcy mają nadzieję, że po zakończeniu Drogi uda im się przedłożyć swoje propozycje zmian w Kościele na Synodzie Biskupów w Watykanie; chcieliby w ten sposób zaproponować swój model zmian i rozwoju Kościołowi na całym świecie.

Pach

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Drodzy Państwo mieszkam w Niemczech i oświadczam,że występuję z „Niemieckiego Kościoła Katolickiego”.Ten Kościół przestał być Kościołem Katolickim,Apostolskim i Chrystusowym.W tym momencie,w którym popiera grzech i nie jest w jedności z Stolicą Apostolską przestał być moją Ojczyzną Duchową.Nie mam zamiaru moimi miesięcznymi składkami wspierać Kościoła,który promuje zło i grzech. Nie mam już powodów aby być w Kościele,który nie reprezentuje życia ewangelicznego i nauki Jezusa Chrystusa.Skieruję się do Bractwa św.Piusa X,które staje się dla mnie jedyną alternatywą i cierpliwie czeka w cieniu tych fatalnych zmian jaki prezentuje sobą posoborowy „Kościół Katolicki” w Niemczech na pełną łączność z Kościołem Powszechnym.
Jan

Droga Synodalna prowadzi Kościół niemiecki wprost do piekła.
Gość

W Polsce KK także popiera rozwody /czytaj unieważnienia/.Przypadek Jacka Kurskiego?
ewenement

Wprowadzanie „niemieckiego porządku” za każdym razem kończyło się tragicznie; jest jakieś złe „fatum” jakie płynie z ich strony – ta megalomania,pycha,nadęcie,buta,ludobójstwo – to wszystko już widzieliśmy.
t

@Grzegorz Jest w Essen co najmniej jedno miejsce z prawdziwą katolicką Mszą św trydencką i prawdziwie katolickim nauczaniem: przeorat FSSPX. Jest na Bottroper Straße 295. Jeśli wciąż ma Pan w Essen znajomych, można im polecić to miejsce.
asosin

Czego oni chcą od Kościoła? Nie pasuje, do widzenia. To oni mają się zmienić, a nie Kościół.
Tr

Wyrzucić z Kościoła Katolickiego! Heretykom mówimy stanowcze NIE.
Mati

powinni zostać ekskomunikowani
marek

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2020-09-03) | https://www.pch24.pl/niemcy--diecezja-popiera-homomalzenstwa--rozwody-i-kaplanstwo-kobiet,78163,i.html

Skip to content