Aktualizacja strony została wstrzymana

Antifa zdewastowała zabytkową Złotą Bramę w Gdańsku

W nocy z niedzieli na poniedziałek pojawiły się napisy na cokołach i ścianie zabytku. Namalowane zostały hasła rewolucyjne i popierające antife. Policja w Gdańsku prowadzi śledztwo i szuka sprawców.

Agresywne siły lewicowe pokazały, że nie interesują już ich ataki na pomniki i miejsca sakralne, ale i również zabytki kultury. Na pierwszy rzut zaatakowaną Złotą Bramę w Gdańsku. Namalowano hasła „f*** the rich”, „kill the rich”, „antifa zona”. Akt wandalizmu jest na tyle symboliczny, że odbył się przededniu uroczystości podpisania porozumień sierpniowych i wybuchu drugiej wojny światowej.

Na miejsce pojadą funkcjonariusze, wykonają oględziny, sprawdzony zostanie zapis z kamer monitoringu oraz to, kiedy powstały napisy. Będziemy ustalali wizerunek sprawcy i dążyli do jego zatrzymania –  Karina Kamińska, Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Prezydent miasta Aleksandra Dulkiewicz i urząd nie ustosunkowały się do ataku na jeden z najważniejszych zabytków miasta. Za to głos sprawie zabrali Wszechpolacy z Gdańska. Lokalni działacze zadeklarowali swoją pomoc w oczyszczeniu Złotej Bramy z napisów.

źródło: trojmiasto.pl, facebook.com/mwpomorskie

Za: narodowcy.net ( 31 sierpnia 2020) | https://narodowcy.net/antifa-zdewastowala-zabytkowa-zlota-brame-w-gdansku/