Antifa zdewastowała zabytkową Złotą Bramę w Gdańsku

Aktualizacja: 2020-08-31 3:11 pm

W nocy z niedzieli na poniedziałek pojawiły się napisy na cokołach i ścianie zabytku. Namalowane zostały hasła rewolucyjne i popierające antife. Policja w Gdańsku prowadzi śledztwo i szuka sprawców.

Agresywne siły lewicowe pokazały, że nie interesują już ich ataki na pomniki i miejsca sakralne, ale i również zabytki kultury. Na pierwszy rzut zaatakowaną Złotą Bramę w Gdańsku. Namalowano hasła „f*** the rich”, „kill the rich”, „antifa zona”. Akt wandalizmu jest na tyle symboliczny, że odbył się przededniu uroczystości podpisania porozumień sierpniowych i wybuchu drugiej wojny światowej.

Na miejsce pojadą funkcjonariusze, wykonają oględziny, sprawdzony zostanie zapis z kamer monitoringu oraz to, kiedy powstały napisy. Będziemy ustalali wizerunek sprawcy i dążyli do jego zatrzymania –  Karina Kamińska, Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Prezydent miasta Aleksandra Dulkiewicz i urząd nie ustosunkowały się do ataku na jeden z najważniejszych zabytków miasta. Za to głos sprawie zabrali Wszechpolacy z Gdańska. Lokalni działacze zadeklarowali swoją pomoc w oczyszczeniu Złotej Bramy z napisów.

źródło: trojmiasto.pl, facebook.com/mwpomorskie

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=116650 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]