Obrońcy policjanta z Minneapolis: „George Floyd umarł przez przedawkowanie narkotyków”

Aktualizacja: 2020-08-29 9:29 pm

Śmierć George’a Floyda wywołała zamieszki i protesty w USA i na świecie. Czarny mieszkanie Minneapolis zginął ponoć dlatego, że udusił się przyciśnięty do ziemi kolanem brutalnego policjanta – Dereka Chauvina. Obrońcy funkcjonariusza twierdzą, że prawda jest inna.

Według obrońców Cahuvina to śmiertelne przedawkowanie fentanylu zabiło George’a Floyda, a nie przyduszenie kolanem.

Derek Chauvin, były oficer z Departamentu Policji Minneapolis, został oskarżony o morderstwo drugiego stopnia w czerwcu, kilka dni po tym, jak ujawniono nagranie z zatrzymania recydywisty George’a Floyda.

Gdy wideo znalazło się w sieci od Chauvina odeszła żona. Mężczyzna został również zwolniony ze służby. Teraz może się okazać, że to nie on był winny śmierci Floyda, a przynajmniej nie bezpośrednio.

Śmierć George’a Floyda

46-letni Floyd ostatnio pracował jako ochroniarz w restauracji. Pracę stracił w wynikiu epidemii koronawirusa.

25 maja pojechał po papierosy do sklepu Cup Foods. Zaparkował po drugiej stronie ulicy i po „zakupie” wrócił do auta.

Jak się później okazało za papierosy zapłacił fałszywym banknotem. Ekspedienci wezwali na miejsce policję.

Na miejsce przybywa pierwszy radiowóz. W środku są funkcjonariusze Thomas Lane oraz J. Alexander Kueng.

Floyd wciąż jeszcze wtedy siedzi w swoim aucie. Policjanci podchodzą do samochodu. Funkcjonariusz Lane wyciąga broń i każe Floydowi położyć ręce na kierownicy. Następnie przeładowuje broń i wyciąga mężczyznę z auta.

W międzyczasie przyjeżdża jeszcze jeden radiowóz. 9 minut później przyjeżdża trzeci wóz policyjny i to dopiero w nim znajduje się Derek Chauvin i jego partner Tou Thao.

Chauvin zaczął szarpać się z Floydem, a następnie wyciągnął go z radiowozu. Następnie kładzie zatrzymanego na ziemi i dociska kolanem.

W pewnym momencie Floyd krzyczy, że zaczyna się dusić, a z ust leci mu krew – to według obrońców Chauvina ma być objaw przedawkowania.

Na miejsce wezwana zostaje karetka, jednak policjant nie zdejmuje kolana z szyi Murzyna. W tej pozycji czeka aż do przyjazdu medyków. Jak się okazuje – od pewnego momentu przyciskał już do ziemi trupa.

Po śmierci George’a Floyda rozpoczęły się protesty i zamieszki – najpierw w Stanach, a później w kolejnych państwach na świecie.

Nagranie i pełny opis z zatrzymania Floyda w poniższym artykule:

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=116591 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]