Kard. Reinhard Marx radośnie fotografuje się z pomnikiem Karola Marksa

Były przewodniczący Konferencji Episkopatu Niemiec, kard. Reinhard Marx, dał się sfotografować pod pomnikiem komunistycznego ideologa Karola Marksa. Niemiecki Episkopat opublikował zdjęcie, nadmieniając z nieskrywaną radością, że kardynał darzy swojego imiennika wielką estymą.

Kard. Reinhard Marx radośnie fotografuje się z pomnikiem Karola Marksa

fot. printscreen fb/DBK

Konferencja Episkopatu Niemiec opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcie swojego byłego przewodniczącego, kard. Reinharda Marxa, pod pomnikiem Karola Marksa. Rzecz opatrzono następującym podpisem:

„Marx spotyka Marxa. Kardynał Reinhard Marx (arcybiskup Monachium i Fryzyngi) podczas ubiegłotygodniowego pobytu w Trewirze odwiedził pomnik swojego imiennego kuzyna, Karola Marxa, którego szanuje jako wielkiego myśliciela.

… Nazywa się Marx, od dawna zajmuje się nauką społeczną i napisał książkę pod tytułem Kapitał. Od 2002 do 2008 roku był kardynał Reinhard Marx biskupem Trewiru, ojczystego miasta Karola Marxa”.

Pomnik ideologa komunizmu, Karola Marksa, stanął w Trewirze w maju 2018 roku, nieopodal jego domu rodzinnego. Sam fakt jego ustawienia był w Niemczech przedmiotem szerokiej krytyki, ale pikanterii dodaje jeszcze to, że… trafił do miasta w darze od Chińskiej Republiki Ludowej.

Kard. Reinhard Marx  roku 2008 opublikował książkę „Kapitał. Mowa w obronie człowieka”, w którym w duchu socjalistycznym zajmuje się społeczną nauką Kościoła i krytykuje wiele aspektów kapitalizmu. Myliłby się jednak ten, kto sądziłby, że były przewodniczący Episkopatu Niemiec inspiruje się czerwoną rewolucją jedynie w dziedzinie ekonomii.

Purpurat zdaje się też cenić Karola Marksa i dorobek komunistyczny na wielu innych obszarach, między innymi „wyzwolenia” seksualnego. Kard. Marx przecież od lat opowiada się za odrzuceniem katolickiego nauczania o seksualności, promując Komunię dla rozwodników w nowych związkach czy błogosławienie homoseksualnych związków.

Można też zaryzykować tezę, że kardynał nie odrzuca w całości słynnego powiedzenia Karola Marksa o religii jako „opium dla ludu”. Niemiecki hierarcha jest gorącym zwolennikiem głębokiego przeorania wiary katolickiej i sprowadzenia jej do swoistego „protestantyzmu pod egidą papieża”. Autentycznie katolickie prawdy wiary Marx i jego towarzysze piętnują jako „wsteczne”, „archaiczne” czy wprost nieprawdziwe, starając się zreinterpretować Pismo Święte i Tradycję w świetle współczesnej (anty)kultury i często wątpliwych ustaleń nauki.

Stąd wielka estyma, jaką kardynał obdarza komunistycznego ideologa Karola Marksa, ani nas zaskakuje, ani dziwi. Można rzecz: dobrze, że taka fotografia została opublikowana, dobrze, że z inicjatywy samego niemieckiego Episkopatu. Obraz ten jak w soczewce pokazuje bowiem, dokąd zabrnął współczesny modernistyczny katolicyzm.

Pach

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Jak z takimi poglądami doszedł tak wysoko w hierarchii KK?
t

Zawsze mi się wydawało że zbieżność nazwisk nie jest tu przypadkowa.
Gość

Proletarier aller Länder vereinigt euch !
Aha

Czy kardynał Marks, też jest Żydem?!
Dawid

Ks. kardynale czy ks. kardynał słyszał słowa: „Dwom panom nie można służyć”? Trzeb wybrać!
duchowny polski

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2020-08-26) | https://www.pch24.pl/kard--reinhard-marx-radosnie-fotografuje-sie-z-pomnikiem-karola-marksa,78048,i.html

Skip to content