Kościół w Bangladeszu rozpoczął akcję sadzenia drzew

Aktualizacja: 2020-08-19 11:37 am

Kościół w Bangladeszu rozpoczął akcję sadzenia drzew w roku „Laudato Si”. Jest ona związana również z 50-leciem niepodległości kraju oraz setną rocznicą urodzin Mujibura Rahmana, bengalskiego polityka uważanego za ojca narodu.

W planach jest zasadzenie 400 tys. drzew w całym kraju. Akcję zainaugurowano w siedzibie episkopatu w stolicy Bangladeszu. Pierwsze drzewo zasadził arcybiskup Dhaki. „Drzewa odgrywają istotną rolę w utrzymaniu równowagi ekologicznej. Jednak wraz ze wzrostem populacji pokrywa leśna stopniowo się zmniejsza, a świat dotykają klęski żywiołowe. Nasza akcja pokazuje, że utrzymanie równowagi ekologicznej zależy również od nas” – powiedział kard. Patrick D’Rozario.

Celem akcji sadzenia drzew jest także upamiętnienie uzyskania niepodległości Bangladeszu od Pakistanu. „Kochamy nasz naród i mamy obowiązek zadbać o jego przyszłość. Bangladesz potrzebuje drzew. Sadzimy głównie drzewa owocowe, które dadzą pokarm, ale też takie, które w przyszłości mogą być źródłem drewna niezbędnego do budowy domów” – wyjaśnił kard. D’Rozario.

Inicjatywa ta ma na celu także zaistnienie Bangladeszu na arenie międzynarodowej poprzez włączenie się w globalną walkę o poprawę jakości środowiska naturalnego. „Chcemy także promować zastępowanie plastikowych toreb workami jutowymi, wykorzystywanie odpadów do produkcji nawozów sztucznych oraz oszczędzanie wody pitnej” – powiedział Benedykt Alo D’Rozario, prezes Caritas Azja.

Łukasz Sośniak SJ – Watykan

Za: VaticanNews (2020.08.19)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Widzimy na tym przykładzie z Bangladeszu jak na jakimś karykaturalnym obrazku, czym jest współczesny, posoborowy Kościół, którego misja w krajach muzułmańskich opiera się na… sadzeniu drzewek ku uczczenia muzułmańskiego polityka oraz “zastępowaniu plastikowych torebek workami jutowymi”.

 


 

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=116363 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]