Aktualizacja strony została wstrzymana

Ojciec James Martin weźmie udział w… konwencji Partii Demokratycznej

Znany i kontrowersyjny jezuita, o. James Martin, wystąpi 20 sierpnia na konferencji wyborczej amerykańskiej Partii Demokratycznej. Nim Joe Biden oficjalnie otrzyma nominację na kandydata w nadchodzących wyborach prezydenckich, o. Martin poprowadzi modlitwę. A wraz z nim modlitwę prowadzić będzie także rabin i imam.

James Martin SI należy do liderów ruchu na rzecz rewizji katolickiej moralności w duchu otwartości na postulaty ruchu LGBT. W ciągu ostatnich lat głoszone przez niego postulaty spotykały się ze znaczącym… poparciem. Choć o. Martin otwarcie wzywa do akceptacji zachowań sprzecznych z chrześcijańską moralnością, to został on. m.in. jednym z prelegentów występujących w trakcie Światowego Spotkania Rodzin. Książkę Martina, poświęconą oczywiście „kwestii homoseksualnej”, chwalił m.in. kardynał Kevin Farrel, jak i kardynał Joseph Tobin. Biskup Robert McElory twierdził nawet, że jezuita walczy z… „kulturą wyobcowania”. Z kolei kard. Robert Sarah otwarcie określił Martina jako „jednego z najbardziej jawnych krytyków katolickiego przesłania dotyczącego seksualności”. Przed „nauczaniem” znanego jezuity wiernych ostrzegali już w przeszłości m.in. arcybiskup Charles Chaput i biskup Thomas Paprocki.

20 sierpnia o. Martin poprowadzi – wraz z imamem i rabinem – międzywyznaniowe modlitwy poprzedzające wręczenie Bidenowi nominacji na kandydata Partii Demokratycznej w wyborach prezydenckich. – Byłem zaszczycony tą prośbą – ujawnił o. Martin. – Zazwyczaj unikam wszystkiego, co posiada jawnie polityczny charakter, ale trudno było odrzucić prośbę o modlitwę – dodaje w komentarzu dla „National Catholic Reporter”. Jak podkreśla, w konwencji weźmie udział za zgodą swojego przełożonego zakonnego, przypominając przy okazji, że kard. Timothy Dolan prowadził taką modlitwę w trakcie konwencji republikanów, jak i demokratów. – Mam nadzieję, że moja modlitwa o poszanowanie godności wszelkiego życia – dzieci nienarodzonych, młodych czarnych, nastolatków LGBT, migrantów – pomoże ludziom w odnalezieniu sposobu na budowę bardziej gościnnego społeczeństwa – podkreślił duchowny.

Na konwencji trwającej od 17 do 20 sierpnia wystąpi także siostra Simone Campbell SSS, progresywna działaczka, aktywistka działająca na rzecz sprawiedliwości społecznej. Siostra Campbell jest komentatorką goszczącą w studiach telewizyjnych i stacjach radiowych, kierowała siecią NETWORK Lobby for Catholic Social, intensywnie działa także w ramach Konferencji Przywództwa Zakonów Źeńskich – i to w sposób, który budził wątpliwości ze strony Kongregacji Doktryny Wiary. Dziś demokraci przypominają, że jej publiczne poparcie dla Affordable Care Act odegrało ważną rolę w dyskusji nad tym sztandarowym projektem administracji Baracka Obamy.

W trakcie konwencji swoje wystąpienia zaprezentują także Barack Obama, Nanci Pelosi, Hillary Clinton, Bernie Sanders i Andrew Cuomo. W trakcie konwencji odbędzie się także dwugodzinne spotkania poświęcone kwestiom LGBT. Ze względu na zagrożenie epidemiczne, część programu realizowana będzie w trakcie wirtualnych spotkań. Taki też charakter będzie mieć modlitwa o. Martina.

Źródło: ncronline.org

mat

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2020-08-18) | https://www.pch24.pl/ojciec-james-martin-wezmie-udzial-w-konwencji-partii-demokratycznej,77889,i.html

Skip to content