Rzecznik kurii straszy ks. Isakowicza-Zaleskiego kancelarią. ,,A niech mnie skarżą!”

Aktualizacja: 2020-08-5 10:10 am

Przed trzema dniami, 2 sierpnia, ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski przedstawił na blogu wstrząsającą historię pana Andrzeja, który miał być molestowany w wieku 13 lat przez ks. Stanisława P. z diecezji tarnowskiej. W odpowiedzi ksiądz Ryszard Nowak rzecznik prasowy biskupa tarnowskiego opublikował oświadczenie, w którym zarzuca ks. Isakowiczowi-Zaleskiemu, że jego tekst “zawiera osąd wydany z pominięciem dowodów i oparty na jednostronnej relacji”.

Rzecznik dodał też: Przytoczona sprawa była przedmiotem procesu karno-administracyjnego, który został zakończony i zatwierdzony przez Kongregację Nauki Wiary w 2013 roku”. Zapowiedział również, że z powodu opublikowania nazwisk i urzędów oraz “zasugerowania zaniedbań w tym dochodzeniu, w najbliższym czasie sprawa zostanie skierowana do kancelarii prawnej, by na tej drodze bronić dobrego imienia, które w sposób ewidentny zostało naruszone przez tekst publikacji”.

Ks. Isakowicz-Zaleski tak odpowiedział za Twitterze:

“Kuria tarnowska straszy mnie, szeregowego księdza, kancelarią adwokacką. A niech mnie skarżą. Nie uląkłem się bp Skworca, (dziś abp @arch_katowicka), którego akta TW SB “Dąbrowski” opisałem w 2007 r., to i nie ulęknę się teraz”.

Postępowanie rzecznika kurii tarnowskiej skomentował też na Twitterze były poseł Kukiz’15 Tomasz Jaskóła:

“Kolejny raz Kościół strzela sobie w kolano”. “I kolejny raz widać, że stanąć w prawdzie to pusty slogan dla niektórych, a ten co prawdzie służy ksiądz Isakowicz jest niszczony, straszony albo nie chce się go Komisji” – napisał. “Czy ktoś w Kurii myśli, czy zatracił resztki instynktu?”

erl/gosc.pl,twitter

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=115932 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]