Rzecznik kurii straszy ks. Isakowicza-Zaleskiego kancelarią. ,,A niech mnie skarżą!”

Przed trzema dniami, 2 sierpnia, ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski przedstawił na blogu wstrząsającą historię pana Andrzeja, który miał być molestowany w wieku 13 lat przez ks. Stanisława P. z diecezji tarnowskiej. W odpowiedzi ksiądz Ryszard Nowak rzecznik prasowy biskupa tarnowskiego opublikował oświadczenie, w którym zarzuca ks. Isakowiczowi-Zaleskiemu, że jego tekst „zawiera osąd wydany z pominięciem dowodów i oparty na jednostronnej relacji”.

Rzecznik dodał też: Przytoczona sprawa była przedmiotem procesu karno-administracyjnego, który został zakończony i zatwierdzony przez Kongregację Nauki Wiary w 2013 roku”. Zapowiedział również, że z powodu opublikowania nazwisk i urzędów oraz „zasugerowania zaniedbań w tym dochodzeniu, w najbliższym czasie sprawa zostanie skierowana do kancelarii prawnej, by na tej drodze bronić dobrego imienia, które w sposób ewidentny zostało naruszone przez tekst publikacji”.

Ks. Isakowicz-Zaleski tak odpowiedział za Twitterze:

„Kuria tarnowska straszy mnie, szeregowego księdza, kancelarią adwokacką. A niech mnie skarżą. Nie uląkłem się bp Skworca, (dziś abp @arch_katowicka), którego akta TW SB „Dąbrowski” opisałem w 2007 r., to i nie ulęknę się teraz”.

Postępowanie rzecznika kurii tarnowskiej skomentował też na Twitterze były poseł Kukiz’15 Tomasz Jaskóła:

„Kolejny raz Kościół strzela sobie w kolano”. „I kolejny raz widać, że stanąć w prawdzie to pusty slogan dla niektórych, a ten co prawdzie służy ksiądz Isakowicz jest niszczony, straszony albo nie chce się go Komisji” – napisał. „Czy ktoś w Kurii myśli, czy zatracił resztki instynktu?”

erl/gosc.pl,twitter

Za: Fronda.pl (05.08.20) | https://fronda.pl/a/rzecznik-kurii-straszy-ks-isakowicza-zaleskiego-kancelaria-a-niech-mnie-skarza,148326.html

Skip to content