Aktualizacja strony została wstrzymana

Zakazuje się klękania w kościele. Ze względu na pandemię!

W katolickiej parafii pw. św. Judy Tadeusza na wyspie Guam doszło do kuriozalnej sytuacji. Wiernym nakazano przyjmowanie Komunii świętej wyłącznie do rąk oraz zakazano… przyjmowania w kościele pozycji klęczącej. Zgodnie z oficjalnym komunikatem, klęczniki zostały wyłączone z użytku.

Parafia św. Judy Tadeusza opublikowała oficjalne wytyczne sanitarne. Jak możemy przeczytać, wierni zgromadzeni w kościele na liturgii Mszy świętej muszą zasłaniać nos i usta, przejść badania temperatury, odkazić dłonie i zająć w świątyni miejsce wskazane przez porządkowych. Nie mogą równocześnie korzystać z klęczników, tak w trakcie Mszy, jak i poza nią, np. w celu indywidualnej modlitwy.

Jak zauważa redakcja lifesitenews.com, w trakcie pandemii władze państwowe na całym świecie wprowadziły wiele ograniczeń dotyczących kultu i praktyk religijnych. „Jednak dla wiernych większy problem stanowią katoliccy przełożeni, którzy sami nakładają ograniczenia. W przypadku niektórych diecezji w Stanach Zjednoczonych, Francji, Malty, Singapuru, Anglii oraz Walii biskupi zakazali wiernym przyjmowania Komunii świętej na język”.

Guam zamieszkuje 165 768 osób, do 4 sierpnia odnotowano na wyspie 375 potwierdzonych przypadków infekcji COVID19. Zmarło pięć osób. W wiosce Sinajana, w której znajduje się  parafia św Judy Tadeusza, mieszka 2,5 tysiąca osób.

Wyspa Guam została odkryta przez Ferdynanda Magellan, później hiszpańska flota wykorzystywała ją w celu odnowienia zapasów wody pitnej i żywności. Kolonizacja rozpoczęła się jednak dopiero w roku 1668. Ewangelizacją mieszkańców kierował jezuita, bł. o. Dydak Alojzy de San Vitores, który poniósł śmierć męczeńską razem z Piotre Calungsodem, misjonarzem i katechetą z Filipin. Wyspa przeszła pod władzę Stanów Zjednoczonych na mocy traktatów z roku 1898, kończących wojnę amerykańsko-hiszpańską.

Źródło: lifesitenews.com

mat

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2020-08-05) | https://www.pch24.pl/zakazuje-sie-klekania-w-kosciele–ze-wzgledu-na-pandemie-,77653,i.html