Zakazuje się klękania w kościele. Ze względu na pandemię!

Aktualizacja: 2020-08-5 10:01 am

W katolickiej parafii pw. św. Judy Tadeusza na wyspie Guam doszło do kuriozalnej sytuacji. Wiernym nakazano przyjmowanie Komunii świętej wyłącznie do rąk oraz zakazano… przyjmowania w kościele pozycji klęczącej. Zgodnie z oficjalnym komunikatem, klęczniki zostały wyłączone z użytku.

Parafia św. Judy Tadeusza opublikowała oficjalne wytyczne sanitarne. Jak możemy przeczytać, wierni zgromadzeni w kościele na liturgii Mszy świętej muszą zasłaniać nos i usta, przejść badania temperatury, odkazić dłonie i zająć w świątyni miejsce wskazane przez porządkowych. Nie mogą równocześnie korzystać z klęczników, tak w trakcie Mszy, jak i poza nią, np. w celu indywidualnej modlitwy.

Jak zauważa redakcja lifesitenews.com, w trakcie pandemii władze państwowe na całym świecie wprowadziły wiele ograniczeń dotyczących kultu i praktyk religijnych. „Jednak dla wiernych większy problem stanowią katoliccy przełożeni, którzy sami nakładają ograniczenia. W przypadku niektórych diecezji w Stanach Zjednoczonych, Francji, Malty, Singapuru, Anglii oraz Walii biskupi zakazali wiernym przyjmowania Komunii świętej na język”.

Guam zamieszkuje 165 768 osób, do 4 sierpnia odnotowano na wyspie 375 potwierdzonych przypadków infekcji COVID19. Zmarło pięć osób. W wiosce Sinajana, w której znajduje się  parafia św Judy Tadeusza, mieszka 2,5 tysiąca osób.

Wyspa Guam została odkryta przez Ferdynanda Magellan, później hiszpańska flota wykorzystywała ją w celu odnowienia zapasów wody pitnej i żywności. Kolonizacja rozpoczęła się jednak dopiero w roku 1668. Ewangelizacją mieszkańców kierował jezuita, bł. o. Dydak Alojzy de San Vitores, który poniósł śmierć męczeńską razem z Piotre Calungsodem, misjonarzem i katechetą z Filipin. Wyspa przeszła pod władzę Stanów Zjednoczonych na mocy traktatów z roku 1898, kończących wojnę amerykańsko-hiszpańską.

Źródło: lifesitenews.com

mat

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=115928 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]