Aktualizacja strony została wstrzymana

Ile „kosztuje” zakłócenie Mszy św.? Według sądu w Świdnicy jedynie 300 złotych

Świdnica: jest wyrok w sprawie zakłócania Mszy Świętej. Sprawcy mieli tęczową flagę

„Zapadł wyrok w sprawie zakłócenia Mszy św. we wrześniu ubiegłego roku. 2 osoby zostały prawomocnie skazane za ten czyn” – poinformował na Twitterze ks. Marcin Januszkiewicz.

Kapłan sprawował tego dnia liturgię. Jak opisywał, „tęczowi terroryści” wtargnęli do świątyni i „wnosząc tęczową szmatę próbowali zakłócić liturgię”. We Mszy św. uczestniczył komendant policji. Sprawcy zostali błyskawicznie zatrzymani.

Teraz zostali oni prawomocnie skazani przez sąd z art.195. § 1 i art 57a § 1 kodeksu karnego na rok ograniczenia wolności (w tym 30h prac społecznych w stosunku miesięcznym) i wypłatę nawiązki 300 zł dla pokrzywdzonego.

O zdarzeniu informowaliśmy na portalu PCh24. Z informacji prokuratora rejonowego Marka Rusina wynikało, że 24-letni sprawca przez całą sobotę oraz noc z soboty na niedzielę pił alkohol z trzema kobietami. Następnie w niedzielę rano wszyscy postanowili pójść do świdnickiej katedry, by się pomodlić. To właśnie tam mieli wznosić okrzyki, wśród których najczęstszym było niekojarzące się ze środowiskami LGBT: „Bóg, honor, ojczyzna”. Mężczyzna wziął ze sobą tęczową flagę, którą przywiózł z Wrocławia. Nie potrafił wytłumaczyć, po co ją wziął i dlaczego ją rozwinął, nie był w stanie przypomnieć sobie, jakie hasła wykrzykiwał. W trakcie przesłuchania wyraził skruchę za swoje zachowanie.

Źródło: Twitter, PCh24.pl

MA

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2020-08-04) – [Org. tytuł: «Świdnica: jest wyrok w sprawie zakłócania Mszy Świętej. Sprawcy mieli tęczową flagę»]

 


 

.