Aktualizacja strony została wstrzymana

Drag queen symulował podcięcie gardła abp. Jędraszewskiemu. Stanie przed sądem

Warszawska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Markowi M., autorowi „happeningu” polegającemu na symulacji podcięcia gardła abp. Markowi Jędraszewskiemu. Mężczyzna jest oskarżony o m.in. publiczne nawoływanie do zabójstwa duchownego i znieważenie katolików.

Za zarzucone przestępstwa mężczyźnie grozi do trzech lat pozbawienia wolności. Podczas ubiegłorocznych wyborów Mr. Gay Poland w Poznaniu, jeden z drag queen wystąpił z lalką z symbolizującą abpa Marka Jędraszewskiego (do kukły przymocowano jego wizerunek). W trakcie występu doszło do symulowania zabójstwa metropolity krakowskiego poprzez poderżnięcie gardła kukły.

Oskarżony Marek M. występował jako tzw. draq queen o pseudonimie Mariolkaa Rebell. Prokuratura wskazała, że przy słowach odtwarzanej piosenki „Lola, zabiłam go” mężczyzna zasymulował podcięcie nożem gardła duchownego, a dla spotęgowania efektu wykorzystał sztuczną krew.

Śledczy poinformowali, że analiza dostarczonych dowodów posłużyła do postawienia zarzutu popełnienia przestępstw: publicznego nawoływania do zbrodni, nawoływania do nienawiści na tle różnic wyznaniowych i znieważania z powodu przynależności wyznaniowej.

Źródło: polsatnews.pl

PR

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2020-08-03)

 


 

Skip to content