Drag queen symulował podcięcie gardła abp. Jędraszewskiemu. Stanie przed sądem

Aktualizacja: 2020-08-3 10:32 am

Warszawska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Markowi M., autorowi „happeningu” polegającemu na symulacji podcięcia gardła abp. Markowi Jędraszewskiemu. Mężczyzna jest oskarżony o m.in. publiczne nawoływanie do zabójstwa duchownego i znieważenie katolików.

Za zarzucone przestępstwa mężczyźnie grozi do trzech lat pozbawienia wolności. Podczas ubiegłorocznych wyborów Mr. Gay Poland w Poznaniu, jeden z drag queen wystąpił z lalką z symbolizującą abpa Marka Jędraszewskiego (do kukły przymocowano jego wizerunek). W trakcie występu doszło do symulowania zabójstwa metropolity krakowskiego poprzez poderżnięcie gardła kukły.

Oskarżony Marek M. występował jako tzw. draq queen o pseudonimie Mariolkaa Rebell. Prokuratura wskazała, że przy słowach odtwarzanej piosenki „Lola, zabiłam go” mężczyzna zasymulował podcięcie nożem gardła duchownego, a dla spotęgowania efektu wykorzystał sztuczną krew.

Śledczy poinformowali, że analiza dostarczonych dowodów posłużyła do postawienia zarzutu popełnienia przestępstw: publicznego nawoływania do zbrodni, nawoływania do nienawiści na tle różnic wyznaniowych i znieważania z powodu przynależności wyznaniowej.

Źródło: polsatnews.pl

PR

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2020-08-03)

 


 

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=115852 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]