Kronika Kościoła post-posoborowego

Obserwując to, co się ostatnimi czasy dzieje w Kościele Posoborowym katolik może już tylko wybuchać raz po raz śmiechem.
Pudrowanie trupa, który – mimo targania go co chwila elektrowstrząsami – nie chce „zaskoczyć”, jest już tylko nieskutecznym zabiegiem kosmetycznym.

Likwidacja parafii z powodu braku personelu zaczyna docierać również do Polski.

Emitowanie przez Watykan i episkopaty kolejnych napuszonych kwitów przy jednoczesnym milczeniu w sprawach pryncypialnych, np. publicznych ataków na wiarę i moralność publiczną świadczy dobotnie o tym, że z rzeczy na DO- liczą się już tylko DOchody, a nie DOktryna.

Transmisje internetowe z wielu kościołów otwarły oczy niektórym hierarchom, którzy „nagle” zaczęli zauważać, że codzienna liturgia w podległych im parafiach, to fuszerka, dno, muł i wodorosty, a nie oddawanie chwały Panu Bogu.

Zastąpienie wody święconej zasobnikiem z żelem do dezynfekcji przed wejściem do kościoła (niektórzy wierni dezynfekują się też, z przywyczajenia, przy wyjściu) świadczy o kompletnym braku wiary w moc sakramentaliów i Bożego błogosławieństwa.

Wprowadzona bez śladów jakiegokolwiek oporu w jeden weekend powszechna Handkomunia dowodzi totalnego braku wiary w Rzeczywistą Obecność Boga w Postaciach Eucharystycznych wśród ludu niewiernego.

Na Zachodzie w wielu diecezjach konsekrowane Hostie pakuje się w woreczki foliowe i roznosi po parafii wrzucając ludziom do skrzynek pocztowych. Przy braku reakcji miejscowej kurii.

Proboszczowie grzmiący z mównicy na wyłuskanego z tłumu jednego wiernego bez szmaty na gębie – dopełniają obrazu nędzy i rozpaczy, a supliki do „świętego” koronawirusa aby sobie poszedł dodają do tego obrazu elementy szamańsko-komiczne.

Jak się okazało, nie trzeba było uderzać w pasterzy, aby owce się rozpierzchły. Sami pasterze pozamykali świątynie przed ludem, a swoimi pasterskimi lagami odgonili owce od stad i zagród twierdząc, że biegając samopas będą bezpieczniejsze.

Na jesieni zaatakuja nas inteligentne małpy albo kosmici.

Zobaczycie :-)

Napisał Dextimus dnia 30.7.20

Za: Breviarium - dawniej: Kronika Novus Ordo (30 lipca 2020) |

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content