Aktualizacja strony została wstrzymana

Pozytywne skutki „pandemii”: 40 milionów dzieci miały większy kontakt z rodzicami

Pandemia pozbawiła wczesnej edukacji 40 mln dzieci

W związku z obostrzeniami związanymi z pandemią aż 40 mln dzieci na całym świecie nie poszło do przedszkoli. Zostały one z rodzicami, którzy mają problem z pogodzeniem pracy i opieki nad dziećmi. Centrum naukowe UNICEF-u przeprowadziło badanie, które analizuje wpływ zamykania przedszkoli, a tym samym braku wczesnej edukacji, na rozwój najmłodszych.

Zdaniem naukowców zakłócenia spowodowane przez obecny kryzys uniemożliwiają dzieciom lepszy start w edukację. „To czas, kiedy przygotowuje się fundament, na którym zbudowany jest każdy aspekt rozwoju dziecka. W wieku przedszkolnym rozwijają się umiejętności społeczne, emocjonalne i poznawcze dziecka. Pandemia stanowi poważne zagrożenie dla tych fundamentów” – uważa dyrektor generalna UNICEF-u Henrietta Fore.

Badania dostarczają szczegółowych wskazówek, jak rządy i pracodawcy mogą poprawić swoją politykę w zakresie edukacji przedszkolnej, aby zapewnić wszystkim dzieciom dostęp do ośrodków opieki wysokiej jakości, dostosowanych do wieku i przystępnych cenowo. Wśród wskazań znalazły się m.in.: płatny urlop rodzicielski dla rodziców, elastyczna organizacja pracy oraz systemy ubezpieczenia społecznego, w tym pomoc dla rodzin pracujących na czarno.

Z raportu wynika także, że środki zapobiegawcze wprowadzone w czasie pandemii nieproporcjonalnie obciążają kobiety, które poświęcają średnio trzy raz więcej czasu na opiekę i prace domowe niż mężczyźni. Badanie wskazuje też, że aż 35 mln dzieci na całym świecie pozostawało okresowo bez nadzoru osób dorosłych.

Łukasz Sośniak SJ – Watykan

Za: VaticanNews.va (22 lipca 2020) – [Org. tytuł: «Pandemia pozbawiła wczesnej edukacji 40 mln dzieci»]

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Celowo zmieniliśmy tytuł informacji, bowiem zupełnie niekatolicki przekaz pochodzący z samej watykańskiej szczekaczki, wypacza prawdziwy obraz sytuacji. Radio watykańskie (dzisiaj VaticanNews), w typowym neo-liberalnym podejściu do obróbki młodego pokolenia, kładzie nacisk na jak najszybsze wypchnięcie dzieci z domu, na jak najszybsze zabranie przedszkolnych dzieci spod opieki rodziców i wrzucenie ich do tygla tzw. edukacji, czyli modelowania dzieci na zdatną masę proletariatu robotniczego, z szybkim rozpoczęciem mechanizmu upośledzania umysłów i wypaczania charakterów w trybach machiny edukacyjnej.

W wyniki zamknięcia gospodarek pod pretekstem tzw. pandemii – której oczywiście nie było i nie ma – podaje sie, że 40 milionów dzieci mogło pozostać w domach, najczęściej wraz z rodzicami, których polityczny system, imperialne rozgrywki i medyczno-farmaceutyczne lobby pozbawiło możliwości pracy. Ale to właśnie ten okres to młode pokolenie będzie wspominało jako najlepsze lata swego życia, bowiem mogło przebywać razem ze swoimi rodzicami przez całe dnie i tygodnie. W przeciwnym bowiem razie, te dzieci-ofiary wszechwładnego komercyjnego systemu, widziałyby swoich rodziców przez godzinę dziennie. Dramat ten dotyczy szczególnie matek, które zamiast pozostawać w domach wraz ze swoimi największymi skarbami swego całego życia, zmuszone zostają do pracy zarobkowej, a dzieci są w tym czasie porażane przez śmiercionośny System Lewiatana.

Z tej sytuacji dzieci mogących oddychać bliskością rodziców, należy się cieszyć, a nie ubolewać, jak czynią to media współczesnego, skażonego modernistycznym myśleniem Kościoła. Należy się też cieszyć, że dzieci pozostające dłużej pod opieką matek, nie muszą zbyt wcześnie zaczynać musztry neomarksistowskiego systemu edukacji.

 


 

Za: wolna-polska.pl (22 lipca, 2020) | https://wolna-polska.pl/wiadomosci/bank-rozrachunkow-miedzynarodowych-do-2025-roku-wprowadzi-globalna-walute-cyfrowa-2020-07