Aktualizacja strony została wstrzymana

USA: Komunia Św. „na wynos”. Oburzająca forma uzasadniana jest koronawirusem

Katolicka parafia w Archidiecezji St. Paul i Minneapolis w Stanach Zjednoczonych opublikowała na You Tube osobliwą instrukcję. Instruuje w niej świeckich, by zabierali Ciało Chrystusa z plastikowych toreb znajdujących się na końcu kościoła i następnie spożywali je w samochodach.

Narrator filmiku mówi, by wziąć Komunię Świętą z tyłu kościoła w osobnym „indywidualnym pakiecie”. Następnie należy w masce iść bezpośrednio do samochodu. Tam też dopiero można spożyć Hostię.

Nagranie zmontowane przez parafię Pax Christi w Eden Prairie w stanie Minneapolis [Minnesota] ukazało się następnie na blogu amerykańskiego księdza Johna Zuhlsdorfa. Oburzający film został jednak następnie skasowany ze strony parafii. Pozostaje jednak dostępny w internecie na stronie Complicit Clergy prowadzonej przez katolików sprzeciwiających się nadużyciom.  

Tego typu filmiki prowadzą do wykształcenia w umysłach wiernych przekonania o rzekomej odrębności Sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Ten skrajny indywidualizm prowadzi też do rozbicia poczucia wspólnoty – podczas gdy Komunia święta – jak wskazuje sama nazwa – jest ze swej natury sakramentem wspólnotowym.

Źródła: lifesitenews.com / pch24.pl

mjend

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2020-07-21)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Koszmarne kościoły – a takim architektonicznym ohydztwem jest właśnie „kościół katolicki” Pax Christy Catholic Community, przyciąga jak muchy nie powiemy do czego, najgorszy sort innowacji liturgicznych, które lęgną się jak jajeczka – nie powiemy gdzie składanych przez te muchy – w mózgach aktywistów kościelnych, w tym oczywiście skażonych modernizmem księży. Gdy po Soborze Watykańskim II zrezygnowano z koniecznego instrumentu dyscypliny i karania za odstępstwa, gdy papieże chwalili liturgiczną modernę i z uznaniem wskazywali za wzór „nowoczesne” kościoły (vide liczne odwiedziny jakże świętego Jana Pawała II i jego pochwały szkaradnych kościołów), to w tym klimacie niestannie rodzą się coraz to nowe pomysły „nowej ewangelizacji”.

Teraz, bezzasadna panika koronawirusa, wspierana przez hierarchów i Watykan, wzmocniła tendencję nowej improwizacji – z maseczkami na mordach, z rękawiczkami (niektórzy i to uważają za niezbędne), w praktyce z zamknięciem kościołów, z likwidacją sakramentu Spowiedzi św., no a w nowoczesnych parafiach nowocześni księża eksperymentują z rozdawaniem Komunii św. w torebkach plastikowych. Nie wiemy co będzie następnym krokiem postawionym przez posoborowe umysły apostatów, bo życie przynosi lepsze rozwiązania niż nawet powieści horroru i science-fiction.

 


 

Skip to content