Aktualizacja strony została wstrzymana

Skandal! Biskup i rektor katedry odmówili udzielenia Komunii św. na język

Biskup Salt Lake City (stan Utah) oraz rektor katedry, odmówili udzielenia Komunii św. na język klęczącemu wiernemu.

Photo source: cotmtv / YouTube

Podczas niedzielnej Mszy św. odprawionej 7 lipca br. przez biskupa Oscara Solis w katedrze pw. Świętej Marii Magdaleny, wiernemu który podszedł do biskupa udzielającego Komunii św. i uklęknął aby przyjąć z godnością Eucharystię na język, odmówiono udzielenia Komunii św.

Zarejestrowane i dostępne wideo z Mszy św. pokazuje mężczyznę, który podchodzi ze swoją córką do biskupa – udzielającego Komunię świętą w masce! – klęka i oczekuje przyjęcia Komunii św. na język. Gdy biskup nie udziela Komunii św. i zaczyna coś tłumaczyć niedoszłemu komunikatowi, do wiernego i biskupa podchodzi proboszcz katedry, ks. Martin Diaz, również udzielający Komunii w masce, który odsuwa biskupa i również odmawia udzielenia Komunii św. klęczącemu wiernemu. Zdezorientowany wierny klęczy jeszcze przez chwilę i powraca z córką do ławki.

Jak bezzasadnie i kłamliwie tłumaczy zdarzenie proboszcz katedry, ks. Martin Diaz, mężczyzna pragnący przyjąć godnie Komunię świętą, jest przyjezdnym z Teksasu i „zakłócał porządek i zachowywał się niepokornie” (dosł. „disruptive and disobedient„). Wideo nie pokazuje w żadnym fragmencie przypisywanych wiernemu zachowań, a fakt, że jest przyjezdnym nieusprawiedliwia nieudzielenia Komunii św.

Ks. Martin Diaz mówi, że „Zauważyłem, że biskup znalazł się w niezręcznej sytuacji i poprosiłem biskupa aby usiadł. Był to zresztą już koniec kolejki [do Komunii]. No i ten mężczyzna zakłócił porządek i nie przestrzegał przepisów”. Ks. Diaz tłumaczy się dalej, że przecież nie odmówił on udzielenia Komunii św., że nikomu nie odmawia, ale mężczyzna sam zdecydował i upierał się przy przyjęciu [Komunii] na język, a nie do ręki. „Wymagania mówią, że [Komunię] przyjmuje się na rękę. Nie, my nikomu nie odmawiamy udzielenia Komunii, ale jeśli ktoś tak wybiera, to jest to jego wybór.” – nielogicznie i nieskładnie tłumaczy się ksiądz Diaz. Po czym dalej brnie w niekonsekwencje dodając „Ale to nie ja wybieram nieudzielenia [Komunii] na język, bo ja wybieram udzielenia na rękę.” [Dosłownie, aby nie było wątpliwości jak można się plątać: „But I’m not choosing to not give on the tongue, I’m choosing to give in the hand.”).

Przepisy wprowadzone przez biskupa Solis rzeczywiście zabraniają udzielania Komunii św. na rękę. Są one jednak niezgodne z prawem kościelnym, nawet posoborową instrukcją z 2004 roku Redemptionis Sacramentum wydaną przez Kongregację Nauki Wiary, która mówi „każdy wierny zawsze ma prawo według swego uznania przyjąć Komunię świętą do ust.

Niestety, bezpodstawna panika tzw. pandemii koronawirusem, wywołana przez media, przyjęta przez polityków oraz bezkrytycznie zastosowana przez hierarchię kościelną, spowodała dewastację życia religijnego na całym świecie. Odpowiedzialność za tę sytuację w sferze religijnej, nieznaną w historii ludzkości i Kościoła, spoczywa całkowicie na hierarchi kościelnej i duchownych, którzy ugięli się przed mocami tego świata, bezzasadnie wprowadzając gorszące przepisy.

 

Biskup Oscar Solis oraz ks. Martin Diaz odmawiają udzielenia Komunii św. na język (zob. 59:08)

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: Lifesitenews (Jul 16, 2020) | https://www.lifesitenews.com/news/bishop-denies-man-holy-communion-on-tongue

Skip to content