Aktualizacja strony została wstrzymana

Autokarowa pielgrzymka „Śladami cadyków”. Zaskakujące zaproszenie od Archidiecezji Warszawskiej

Archidiecezja Warszawska zaprasza na pielgrzymkę. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że chodzi o pielgrzymkę autokarową „Śladami cadyków”.

To już – jak wynika z informacji – druga tego typu pielgrzymka. Tegoroczna edycja odbędzie się 19 lipca pod honorowym patronatem biskupa Rafała Markowskiego. Przewodniczący Komitetu KEP ds. Dialogu z Judaizmem patronował także pierwszej pielgrzymce „Śladami cadyków”.

Program wydarzenia jest interesujący pod względem historycznym i etnograficznym, zaś dla katolickich uczestników rozpoczyna się Mszą świętą po łacinie, jednak trudno pojąć, dlaczego imprezę poświęconą duchowości innego wyznania organizuje katolicka archidiecezja, a nie na przykład biuro podróży, dom kultury czy jedna z licznych w naszym kraju organizacji społecznych zajmujących się tematyką żydowską.

Sprawa zaskakuje jeszcze silniej, gdy uzmysłowimy sobie, że w planie dnia odnajdziemy m. in. wprowadzenie w „tajniki duchowości chasydzkiej i nauk cadyków”, „wspólne śpiewanie nigunów, czyli pieśni chasydzkich” czy też „zaniesienie indywidualnych intencji” podczas medytacji przy grobie jednego z cadyków.

W kilku miejscach przewidziano czas na modlitwę. Miejmy nadzieję, że (przynajmniej dla katolickich uczestników pielgrzymki) będzie to modlitwa chrześcijańska, gdyż – o czym warto pamiętać – wyznawcy religii mojżeszowej nie uznają Pana Boga w Trójcy Świętej Jedynego.

Z kolei dla nas, katolików, Trójjedyny Bóg stanowi centrum życia, wiary i pobożności. Dlatego też w sposób naturalny pielgrzymowanie kojarzy się z odwiedzaniem miejsc ściśle związanych z kultem Pana Boga lub też prowadzącej do Niego Najświętszej Maryi Panny bądź Jego świętych.

Źródło: niedziela.pl / archwwa.pl
MWł

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2020-07-14)

 


 

Sekta „Iudaisantes” pod wodzą b-pa Rafała Markowskiego działa już

jawnie !

II Pielgrzymka autokarowa „Śladami cadyków”
https://archwwa.pl/wydarzenia/i-pielgrzymka-autokarowa-sladami-cadykow-19-lipca-2020/

Całość: Strona prof. Mirosława Dakowskiego (30.06.2020)

 


 

.