Aktualizacja strony została wstrzymana

Floryda: Wzniecił pożar w kościele katolickim. Boston: Podpalono posąg Najświętszej Marii Panny

Biuro Szeryfa w hrabstwie Marion (Floryda) poinformowało o aresztowaniu mężczyzny, który w sobotę, 11 lipca br. staranował swoim samochodem drzwi do kościoła i z premedytacją wzniecił pożał.

Steven Shields (l. 24) w sobotni poranek wjechał całym impetem samochodem rozwalając drzwi kościoła katolickiego pw. Królowej Pokoju w miejscowości Ocala, po czym opuścił samochód, rozlał wewnątrz kościoła benzynę, wzniecił pożar i uciekł samochodem. W tym czasie w kościele przebywali wierni i służba kościelna przygotowująca kościół do Mszy św. Uniknęli oni obrażeń na czas wybiegając z budynku.

Miejscowy policjant zauważył uciekający samochód, rozpoczął pościg i zastosowując odpowiednią technikę doprowadził do zatrzymania i blokady samochodu sprawcy. Zawiadomiona straż pożarna ugasiła pożar, który zdołał jednak spowodować poważne uszkodzenia wnętrza. 

Shields został oskarżony o usiłowanie morderstwa i podpalenie kościoła z motywów nienawiści. Każdy z zarzutów grozi dożywotnim pozbawieniem wolności.

Według wstępnych ustaleń, sprawca cierpiał na schizofrenię.

Pomimo uszkodzenia wnętrza kościoła i jego desakralizacji, zarówno proboszcz jak i Archidiecezja wydają się bagatelizować i wyciszać wydarzenie, gdyż – jak podają miejscowe media – następnego dnia, w niedzielę zostały w tym właśnie zdewastowanym kościele odprawione Msze według normalnego harmonogramu.

Informacja o podpaleniu kościoła katolickego z przebywającymi w środku wiernymi, nie uzyskała do tej pory żadnej znaczącej wzmianki w głównych mediach amerykańskich. Nawet przegląd wszystkich bieżących i archiwalnych informacji np. na stronie CNN.com nie przynosi żadnych rezultatów. Do chwili obecnej (13 lipca) na stronie CNN.com nie ukazała się żadna informacja na ten temat.

https://www.facebook.com/mcsoflorida/posts/3286399751380610

Opracowanie: bibula.com na podstawie Marion County Sheriff’s Office (July 11, 2020)

 


 

Boston: Podpalono posąg Najświętszej Marii Panny przed kościołem w Dorchester

Policja bostońska prowadzi dochodzenie w sprawie podpalenia posągu Najświętszej Marii Panny przed kościołem w dzielnicy Dorchester, do którego doszło w sobotę.

W sobotę podpalono posąg Matki Boskiej przed kościołem w Dorchester w Bostonie – podaje portal „10 Boston”. Bostońska policja prowadzi dochodzenie w opisywanej sprawie.

W sobotę około godziny 22 policja otrzymała zgłoszenie dotyczące podpalenia posągu. Po przybyciu do parafii św. Piotra funkcjonariusze zobaczyli, że podpalono posąg Najświętszej Maryi Panny.

Zdaniem śledczych ktoś podpalił plastikowe kwiaty, które znajdowały się w rękach posągu, co spowodowało spalenie twarzy i górnej części monumentu.

Boston, Virgin Mary statue, źr. Twitter

Burmistrz Martin Walsh napisał w oświadczeniu: „Wszelkie akty nienawiści i wandalizmu względem miejsc kultu religijnego są głęboko zasmucające i niedopuszczalne. Bez względu na wyznanie naszym obowiązkiem jest szanowanie przekonań religijnych innych osób”.

„Jestem pewien, że bostońska policja zbada tę sprawę w pełnym zakresie, podobnie jak w przypadku każdego innego przypadku wandalizmu w naszym mieście” – dodał burmistrz.

Czytamy, że posąg został postawiony przed kościołem parafii św. Piotra w Bostonie kilkadziesiąt lat temu na pamiątkę żołnierzy poległych podczas II wojny światowej.

nbcboston.com / bostonherald.com / kresy.pl

Za: Kresy.pl () – [Org. tytuł: «Boston: Podpalono posąg Najświętszej Marii Panny przed kościołem w Dorchester [+FOTO]»]

 


 

.