Czarnoskóry kardynał: #BlackLivesMatter działa na rzecz demontażu cywilizacji

Południowoafrykański kardynał – Wilfrid Fox Napier – wypowiedział się krytycznie o lewicowym rasistowskim ruchu #BlackLivesMatter.

Arcybiskup Durbanu, Wilfrid Fox Napier, skrytykował w mediach społecznościowych działania #BlackLivesMatter. Polemika z kardynałem stanowi dla lewicowców nie lada problem, ponieważ hierarcha sam jest czarnoskóry.

Kapłan napisał, że ruch angażuje się w demontaż wartości, struktur i instytucji, które na przestrzeni wieków tworzyły najlepsze kultury i cywilizacje.

Według hierarchy ruch „dał się porwać interesom i partiom” które stoją w opozycji do kultury.

Dodatkowo kardynał Napier stwierdził, że gdyby #BlackLivesMatter na prawdę optowało za życiem czarnych, to sprzeciwiałoby się przemysłowi aborcyjnemu.

Rzeczywiście, statystycznie w USA to nie policja czy biali najbardziej zagrażają życiu czarnych.

„Według amerykańskiego Centrum Kontroli Chorób dokonano ponad 15,5 miliona aborcji u Afroamerykanów” – informuje portal obrońców życia Illinois Right to Life.

„Te 15,5 miliona Czarnych ponoszących śmierć w wyniku aborcji to więcej niż Ciemnoskórzy zmarli z powodu AIDS, brutalnych przestępstw, wypadków, raka i chorób serca łącznie” – czytamy na stronie portalu.

Jak widać BLM tak samo nie reprezentuje wszystkich czarnych, jak LGBT nie reprezentuje wszystkich homoseksualistów. Zarówno jedni jak i drudzy chcą mówić w imieniu mas, by w ten sposób zdobyć dla lewicy kolejny przyczółek. Protesty w USA pokazały też, że często za różnymi tego typu grupami stoi radykalna lewica np. spod znaku Antify.

 

Za: Najwyższy Czas! (9 lipca 2020) | https://nczas.com/2020/07/09/czarnoskory-kardynal-blacklivesmatter-dziala-na-rzecz-demontazu-cywilizacji/

Skip to content