USA: Msza ,,dumy homoseksualnej” odprawiona za zgodą kardynała

 „W latach 60-tych pod przewodnictwem wielebnego Martina Luthera Kinga juniora czarni poprowadzili marsz ku wolności i równości. Uwolniliśmy się od wszelkich skłonności rasistowskich. To samo dotyczy praw i spraw LGBT” – mówił ksiądz Alexander Santora, który odprawił „Mszę dumy” homoseksualnej w połączonych parafiach pw. Matki Bożej Łaskawej i św. Józefa w Hoboken w stanie New Jersey. Msza, transmitowana przez Internet, odbyła się za pozwoleniem kardynała Josepha Tobina z archidiecezji Newark.

Fot. Adsderrick via Wikipedia, CC BY-SA 4.0

„Odrzucamy stare uprzedzenie i świętujemy dumę w naszej wspólnocie LGBT, ponieważ stajemy się wówczas lepszymi ludźmi i lepszymi katolikami” – stwierdził ks. Santora w swoim kazaniu.

Coroczna „Msza dumy” odbyła się w parafii w Hoboken po raz trzeci. Do tego skandalicznego wydarzenia doszło mimo restrykcji związanych z epidemią COVID-19 i odwołania wielu wydarzeń świętujących homoseksualną „dumę”. W archidiecezji Newark, w której parafia się znajduje, Msze św. zostały wznowione 21 czerwca po trzech miesiącach od ich zawieszenia. Przez ten okres nie odbywały się nie tylko Msze, ale także chrzty, pogrzeby, spowiedzi i nie udzielano ostatniego namaszczenia.

Ks. Santora nie tylko wygłosił kazanie sprzeczne z nauką Kościoła, ale również mocno polityczne. Potępił w nim Ronalda Reagana i Donalda Trumpa, a protesty wywołane śmiercią George’a Floyda powiązał z „dyskryminacją” tzw. „katolików LGBT” w Kościele. Duszpasterz stwierdził, że należy „zburzyć mury” w Kościele w związku ze sprzeciwem wielu wobec homoseksualizmu i „postrzegać siebie nawzajem jako braci i siostry bez etykietek”.

Mianowany kardynałem przez papieża Franciszka Joseph Tobin należy do tych hierarchów, którzy są uważani za jawnie sprzyjających ideologii LGBT. W maju 2017 roku powitał w katedrze Najświętszego Serca w Newark grupę powiązaną z „pielgrzymką LGBT” i stwierdził, że jest „zachwycony” taką inicjatywą, osobiście też autoryzował ulotkę na to wydarzenie. Kiedy w roku 2018 pojawiły się doniesienia księży o homoseksualnej subkulturze w archidiecezji, kard. Tobin wysłał list do kapłanów, w którym nakłaniał ich do milczenia, gdyby dziennikarze usiłowali się z nimi skontaktować.

jjf/LifeSiteNews.com

Za: Fronda.pl (30.06.20)

 


 

Amerykański ksiądz: ,,Chrystus jest biseksualistą’’

„Chrystus jest lesbijką, gejem, biseksualistą, transpłciowcem i queer. Gdy już należy się do Chrystusa, należy się do wszystkich innych, którzy również należą do Chrystusa” – taką „refleksją” podzielił się pod koniec czerwca ksiądz paulista Rick Walsh w kościele pw. św. Pawła Apostoła w Nowym Jorku. Ten sam duchowny był również wcześniej – 25 czerwca – celebransem tzw. „Mszy dumy” dla „osób LGBT” w ramach duszpasterstwa takich osób o nazwie „Out at St. Paul” (OSP).

„Niektórzy mówią, że ci z nas, którzy są członkami LGBTQ Ciała Chrystusa, nie należą do Ciała Chrystusa; całkowicie kwestionując nasz chrzest. Czy nie są oni świadomi, że my, którzy jesteśmy LGBTQ, także żyjemy teraz w Chrystusie? Źe jesteśmy Chrystusem?” – mówił ks. Rick Walsh w swojej „refleksji” zatytułowanej „Wszyscy należymy do siebie nawazajem”.

We wcześniejszej wypowiedzi, używając podobnej argumentacji, kapłan sugerował również możliwość „przywódczej” roli kobiet w Kościele. Postawił też w jednym rzędzie z homoseksualistami czarnoskórych członków Kościoła katolickiego.

Duszpasterstwo „Out at St. Paul”, które sprawuje swą posługę w kościele pw. św. Pawła Apostoła w Nowym Jorku, jest znane z prohomoseksualnej działalności i cieszy się uznaniem lobbującego na rzecz tzw. „osób LGBTQ” jezuity Jamesa Martina, który chwalił je i polecał. OSP organizowało np. spotkania towarzyskie w klubach homoseksualnych sponsorowało też i promowało takie inicjatywy, jak „twój ulubiony święty queer” czy „chrześcijańskie teorie wspierające małżeństwo tej samej płci”.

W sierpniu 2018 roku OSP komentując na Facebook’u uwagi papieża Franciszka o niedopuszczalności kary śmierci, stwierdziło, że „pokazuje to nam, iż katolickie nauczanie może się z czasem zmienić i zmienia (…). Papież Franciszek wyraźnie wezwał do zmiany języka w katechizmie. Ma on także władzę uznania innych rozwojów doktryny. Dlatego naciskamy na zmianę języka na temat osób LGBTQ w katechizmie. Nie jesteśmy i nigdy nie byliśmy ze swojej wewnętrznej natury nieuporządkowani”. „Out at St. Paul” stwierdziło też: „Papież Franciszek się myli”, kiedy ojciec święty potwierdził naukę Kościoła, że małżeństwo wyklucza związki osób tej samej płci.

jjf/LifeSiteNews.com

Za: Fronda.pl (03.07.20)

 


 

Skip to content