Aktualizacja strony została wstrzymana

USA: ksiądz stanął w obronie pomnika Ludwika IX Świętego. Został zagłuszony, a wierni zaatakowani

Katolicki kapłan stanął naprzeciw rozwścieczonego tłumu pragnącego obalić pomnik króla Ludwika IX Świętego znajdujący się w mieście St. Lousi (Missouri). Próbę wyjaśnienia historii związanej z francuskim władcą udaremnili zwolennicy ruchu Black Lives Matter. Jakiś czas później część uczestników zgromadzenia zaatakowała i pobiła kilku świeckich wiernych odmawiających Różaniec przez monumentem.

USA: ksiądz stanął w obronie pomnika Ludwika IX Świętego. Został zagłuszony, a wierni zaatakowani

FOT.:KSDK News/YouTube

Ksiądz Stephen Schumacher z archidiecezji St. Louis dołączył do broniących znajdującego się w Forest Park pomnika katolików, stając pomiędzy częściowo zdewastowanym posągiem, a aktywistami wzywającymi do jego zburzenia. Próbując wyjaśnić protestującym historię życia Ludwika IX Świętego ks. Schumacher powiedział: „Św. Ludwik był człowiekiem, który wykorzystywał swoją królewską władzę do czynienia dobra dla swoich poddanych”. Następnie kapłan próbował wytłumaczyć, że francuski władca nie miał do czynienia z rasizmem, a najeżdżając terytorium dzisiejszej Tunezji walczył z muzułmańskimi Arabami, a nie czarnoskórymi Afrykańczykami. „To właśnie Arabowie w VII wieku zabijali czarnoskórych mieszkańców tego kraju” – podkreślał. Kiedy wspomniał, że bezpośrednią przyczyną Krucjat było najechanie Ziemi Świętej przez Turków Seldżuckich, rozwścieczony tłum zakrzyczał kapłana.

Umar Lee, jeden z organizatorów protestów, powiedział, że postać francuskiego króla „reprezentuje nienawiść, a my próbujemy stworzyć miasto miłości”. – Próbujemy stworzyć miasto, w którym czarne życie ma znaczenie – kontynuował. – Próbujemy stworzyć miasto, w którym nie ma antysemityzmu ani islamofobii… to nie jest symbol naszego miasta w 2020 roku – stwierdził wskazując na pomnik świętego króla.

To rewolucja – powiedział lokalnej gazecie Moji Sidiqi z Regional Muslim Action Network. Jego zdaniem nazwa miast St. Louis (św. Ludwik) powinna zostać przemianowana „aby uczcić rasową, etniczną i religijną różnorodność miasta”. Dzięki wysiłkom policji i reakcji świeckich, protestujący do tej pory nie byli w stanie zburzyć posągu. Katolicy natomiast oczyścili cokół z graffiti i pod posągiem codziennie organizowali czuwanie modlitewne.

Mimo pokojowego charakteru spotkań, modlący się zostali w sobotę zaatakowani. „Nie zrobiliśmy nic w odwecie” – relacjonuje Connor Martin, jeden z uczestników modlitwy. „Pozwoliliśmy im pluć na nas, wzywać nas, wkładać palce w nasze twarze, popychać nas i antagonizować, ale nie podejmowaliśmy działań odwetowych. Kontynuowaliśmy pokojową modlitwę. Potem podszedł jeden mężczyzna i powiedział, że zaatakuje mnie (…) gdybyśmy nie odeszli. Kontynuowaliśmy modlitwę” – napisał Martin.

Następnie agresorzy zaatakowali modlącego się staruszka oraz jednego ze znajomych Martina. Mężczyzna został obalony na ziemię, skopany oraz uderzony drewnianym przedmiotem.

„Tak dłużej być nie może” – pisał Martin. „Policję wzywano 6 razy i nigdy się nie pojawiła. Sprawiedliwości musi stać się zadość, nawet jeżeli wydaje się, że rząd już nie jest w stanie jej zapewnić. Mam nadzieję, że Donald J. Trump, Mike Parson, senator Josh Hawley, senator Roy Blunt, Sam Page, burmistrz Lyda Krewson i inni urzędnicy zajmą się tym, aby sprawy się nie pogorszyły” – dodał. Connor Martin zapowiedział pozwanie uczestników ataku. Obecnie trwają prace nad identyfikacją napastników.

Źródło: lifesitenews.com / ncregister.com / Twitter.com

PR

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Ksiądz oczywiście tradycyjny. Deo gratias!
Krzysztof

Rewolucje które mają wprowadzić poprostu NWO nowy satanistyczny porządek.
w

„Policję wzywano 6 razy i nigdy się nie pojawiła.” CAŁA PRAWDA O AMERYCE DZIś.
Ryś

najgorsze, że ten odjazd, to wariactwo inspirowane przez możnych filantropów spod znaku cyrkla i ekierki sierpa i młota? może przyjść do nas
m

Uwierzcie! Zaczyna się prześladowanie chrześcijan jakiego jeszcze nie było!!!To dopiero początek…
Prorok

Skip to content