Bp Milewski o lawendowej mafii: homoseksualiści kryją homoseksualistów! Tuszują afery!

Aktualizacja: 2020-06-26 10:10 am

To, co się działo w diecezji kaliskiej, to jest klasyczny przykład działania lawendowej mafii w Kościele – mówił Porannej rozmowie ks. Mirosław Milewski – biskup pomocniczy diecezji płockiej odnosząc się do skandalicznych działań biskupa Edwarda Janiaka, który miał tolerować homoseksualizm i tuszować pedofilię wśród duchownych.

Homoseksualiści kryją homoseksualistów, tuszują afery i udają, że nic się nie dzieje. Źyją w innym świecie – nie jest to świat Kościoła – dodał.

Ten list czytałem – mówię o liście biskupa Edwarda Janiaka – z przerażeniem – przyznał w RMF FM bp Milewski, odnosząc się do dokumentu, w którym hierarcha oskarżany o tuszowanie pedofilii atakował Episkopat i Prymasa Polski.

To jest list pełen kłamstw, przekłamań. To jest obrona człowieka oskarżonego, który nie panuje nad słowami, emocjami – wyliczał. – Zabrakło jednego głosu Episkopatu, że jesteśmy razem z naszym delegatem, którego sami wybraliśmy – przyznał duchowny. Po tym liście zadzwoniłem do Prymasa Polaka. Zadzwoniłem i mówię: księże Prymasie – w sprawach związanych z oczyszczeniem Kościoła, z walką z pedofilią i homoseksualistami w szeregach kapłańskich proszę zawsze na mnie liczyć – relacjonował gość Roberta Mazurka.

Zapytany czy polski Episkopat ma wolę i energię, by walczyć z pedofilią wśród duchownych bp Milewski odpowiedział: „Tak, ale moim zdaniem tej determinacji jest wciąż za mało”.

Źródło: RMF FM, rmf24.pl

TK

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2020-06-26)

 


 

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=115028 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]