Cenzura w mediach katolickich. ,,Niedziela’’ wydaje oświadczenie

Aktualizacja: 2020-06-1 5:17 pm

Tygodnik Katolicki Niedziela usunął wywiad przeprowadzony przez Agnieszkę Bugałę z ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim nt. homolobby i pedofilii w Kościele, w kontekście filmu braci Sekielskich „Zabawa w chowanego”. Teraz na stronie tygodnika pojawiło się oświadczenie autorki wywiadu.

-„W odpowiedzi na pytania kierowane do redakcji Niedzieli w sprawie wywiadu, który przeprowadziłam z ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim, oświadczam, że publikacja, która ukazała się na stronie internetowej edycji wrocławskiej, została zamieszczona bez wiedzy Redaktora Naczelnego Tygodnika Niedziela” – napisała Agnieszka Bugała.

Do oświadczenia odniósł się już ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski:

-„Samobójstwa wizerunkowego Tygodnika Katolickiego Niedziela, wydawanego przez Archidiecezję Częstochowską, ciąg dalszy. Tak samo było w Archidiecezji Krakowskiej ws. lustracji w 2006 r., kiedy winnymi stali się nie ci, co współpracowali z SB i nie ci, co to tuszowali, ale ci, co chcieli oczyszczenia Kościoła. Oczywiście i w tej sprawie będzie kozioł ofiarny. Ogromny szacunek dla Niedzieli Wrocławskiej i Archidiecezji Wrocławskiej za odwagę podjęcia trudnych i ważnych tematów. Wieczorem szersze oświadczenie” – napisał duchowny na Facebooku.

Samobójstwa wizerunkowego Tygodnika Katolickiego Niedziela, wydawanego przez Archidiecezję CzęstochowskÄ…, ciÄ…g dalszy….

Posted by Tadeusz Isakowicz-Zaleski on Monday, June 1, 2020

Usunięty wywiad z ks. Tadeuszem omawialiśmy, oraz o sprawie jego usunięcia informowaliśmy [TUTAJ].

kak/niedziela.pl, Facebook

Za: Fronda.pl (1.6.20)

 


 

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=114574 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]