Kardynał Burke: Poświęcenie Rosji Matce Bożej potrzebne bardziej niż kiedykolwiek

Aktualizacja: 2020-05-20 5:45 pm

Kardynał Raymond Leo Burke ponowił w środę wezwanie do poświęcenia Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi, zgodnie z prośbą Matki Bożej Fatimskiej. W ocenie hierarchy, obecny światowy kryzys koronawirusowy pokazuje, że akt ten jest teraz potrzebny bardziej niż kiedykolwiek.

W wystąpieniu podczas wirtualnego Rzymskiego Forum Źycia, zorganizowanego przez Voice of The Family („Głos Rodziny”)  ksiądz kardynał powiązał błędy komunistycznej Rosji z obecnym kryzysem, podkreślając wielką rolę czerwonego reżimu rządzącego od dziesięcioleci Chinami.

Kiedy na naszych oczach zło ateistycznego materializmu, które ma swoje korzenie w Rosji, w radykalny sposób kieruje rządem Chińskiej Republiki Ludowej, poznajemy, że wielkie zło komunizmu musi zostać uleczone u swych korzeni poprzez poświęcenie Rosji, według wskazówek Matki Bożej – mówił purpurat.

Uznając konieczność całkowitego nawrócenia z ateistycznego materializmu i komunizmu na Chrystusa, wezwanie Matki Bożej Fatimskiej do poświęcenia Rosji Jej Niepokalanemu Sercu, zgodnie z Jej wyraźnym pouczeniem, pozostaje pilne – podkreślił.

Rozpoczęte w środę, trzydniowe Rzymskie Forum Źycia odbywa się pod hasłem: „Koronawirus w świetle Fatimy: tragedia i źródło nadziei” – pisze portal Life Site News.

Wykład księdza kardynała pod tytułem: „Fatima – odpowiedź Nieba na świat w kryzysie”, odnosił się przede wszystkim do pandemii koronawirusa, obecnego globalnego stanu zawieszenia ludzkich swobód, a także narażenia na szwank godności osoby ludzkiej. 

Kardynał Burke oświadczył, iż „nigdy nie jest moralnie uzasadnione opracowywanie szczepionki za pomocą linii komórkowych płodów pochodzących z aborcji” oraz że idea podawania takiego preparatu do organizmu jest „wręcz odrażająca”. Jak zaznaczył, nie można narzucać szczepień ludziom w sposób totalitarny. Potępił także propozycje umieszczania mikroczipów pod skórą, co miałoby umożliwiać państwu kontrolowanie ludzi w zakresie zdrowia, ale i innych kwestii.

Hierarcha powiedział, że obecna globalna blokada kłóci się z Bożym wezwaniem nas do życia. Zauważył także, iż pandemia używana jest do promowania „jednego światowego rządu”, a nawet promowania radykalnych zmian w praktykowaniu wiary katolickiej. 

Były prefekt Trybunału Sygnatury Apostolskiej krytycznie ocenił sposób, w jaki niektórzy przywódcy Kościoła zareagowali na kwestię COVID-19, mówiąc, że doszło do „niepowodzenia” w głoszeniu Ewangelii. Nie całkiem skuteczne okazały się też nalegania [wobec władz świeckich], aby Kościół mógł kontynuować swoją misję. 

Poszczególni kapłani i biskupi okazali się mądrzy i odważni w znajdowaniu sposobów, by pozostać blisko Bożej trzody powierzonej ich opiece, szczególnie poprzez niesienie sakramentów chorym i umierającym. Niestety jednak, ogólne wrażenie wśród wiernych jest takie, że ich kapłani zostali im odebrani lub też ich porzucili – powiedział kardynał.  

Większości wiernych już od tygodni odmawia się sakramentów – zauważył.

Ksiądz kardynał wyraził ubolewanie z powodu ingerencji państwa w katolicki kult podczas pandemii. Potępił między innymi przerwanie sprawowania publicznych Mszy, w tym udzielane wiernym dyspensy od wysłuchiwania niedzielnej Najświętszej Ofiary.

Kardynał sprzeciwił się duchownym, którzy nazywali samolubnymi wiernych upominających się o dostęp do sakramentów. 

Hierarcha poruszył kwestię Chińskiej Republiki Ludowej. W jego przekonaniu, jedyną akceptowaną religią w tym państwie są… Chiny jako takie. Kardynał powiedział, że rola Pekinu w powstaniu pandemii, jego wpływ na WHO oraz potężne oddziaływanie na inne narody rodzą pytania. Wezwał także by do amerykańskich szkół powróciła wiedza o społeczeństwie, aby uczniowie byli przygotowani do ćwiczenia się w podstawowych cnotach patriotyzmu.

Kardynał podkreślił, że ateistyczny materializm i komunizm, zagrażające wierze katolickiej w 1917 roku, a więc w epoce objawień fatimskich, nadal wiszą nad światem poprzez Chińską Republikę Ludową. Duchowny wezwał słuchaczy forum do codziennej modlitwy o nawrócenie Rosji, do pokuty i zadośćuczynienia za grzechy.

Źródło: Life Site News

RoM

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2020-05-20)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Jak tak można mówić, przecież powszechnie wiadomo, że “poświęcenie Rosji” zostało już dokonane przez jakże świętego Jana Pawła II. Napisano na ten temat tysiące artykułów, powstały książki, a na antenie katolickiego radia w twoim domu było wiele audycji, w których księża profesorowie dobitnie o tym zaświadczali. Mimo tych gwarancji, karkołomnych dowodów i werdyktów, za które ci “znawcy tematu” daliby się pokroić, jednak znajdują się wątpiący w ten akt “poświęcenia Rosji” przez jakże świętego Jana Pawła II…

I dzięki Bogu, że są wątpiący i swe wątpliwości wyrażają głośno. Dzięki Bogu, że mówią to co jest oczywiste i prawdziwe. Bo w dzisiejszych czasach coraz trudniej o prawdę, a ona rzadko zamieszkuje w większości…

 


 

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=114361 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]