„Wysoki Komitet” do wszystkich wyznań: módlcie się o ustanie pandemii

„Wysoki Komitet na rzecz Ludzkiego Braterstwa wzywa wyznawców wszystkich religii do modlitwy o ustanie epidemii koronawirusa i przezwyciężenie jej konsekwencji. Na dzień modlitwy i postu w tej intencji wyznaczono 14 maja. Komitet reprezentuje sygnatariuszy Deklaracji o Powszechnym Braterstwie podpisanej przez Papieża Franciszka i wielkiego imama uniwersytetu Al-Azhar w ubiegłym roku w Abu Zabi, i w ich imieniu zabiega o wprowadzanie jej w życie” – czytamy w komunikacie Katolickiej Agencji Informacyjnej, podanym w ślad za serwisem Vatican News.

„Komitet na rzecz Ludzkiego Braterstwa prosi więc wszystkich zwierzchników religijnych i ludzi na całym świecie, by 14 maja modlili się w tej intencji zgodnie z własną wiarą i tradycją” – głosi informacja.

Cała treść apelu opublikowana została w oficjalnym prasowym serwisie Stolicy Apostolskiej. To kolejny taki krok po wspomnianej tu, heretyckiej Deklaracji o Powszechnym Braterstwie, stwierdzającej, wbrew nauczaniu Kościoła, jakoby wielość religii była „wolą Bożą”.

„Każdy z dowolnego miejsca i zgodnie z naukami ich religii, wiary lub sekty (grupy) powinien błagać Boga, aby usunął tę pandemię od nas i od całego świata, aby uratował nas wszystkich od tych przeciwności, zainspirował naukowców do znalezienia lekarstwa, które może odwrócić tę chorobę i uratować cały świat przed zdrowotnymi, ekonomicznymi i ludzkimi konsekwencjami tej ciężkiej pandemii” – przeczytać można w wezwaniu.

Idąc za tym apelem – równo i demokratycznie – muzułmanie mieliby zwracać się o ustanie pandemii do Allacha, każącego ścigać i karać śmiercią niewiernych, wyznawcy wierzeń amazońskich i ekologiści – do Matki Ziemi, poganie – do Światowida, Peruna i Swarożyca. Pokrzywdzeni mogą być w tej układance buddyści, nieuznający żadnego Boga Stworzyciela. Wysłuchawszy modlitw, pozostali „bogowie” zbiorą się zapewne w jakimś pozaziemskim oenzecie i być może uchwalą koniec pandemii zbrodniczego koronawirusa.

W innych okolicznościach byłoby to nawet nieco zabawne. Niestety, cały ten hipermarket pogańskich wierzeń i fałszywych religii został „uwierzytelniony” autorytetem świętego Kościoła Katolickiego… Czy też inaczej – nasz Kościół założony przez Jezusa Chrystusa, jedynego Pośrednika w zbawieniu, w Którego imieniu życie oddawały tysiące męczenników, znów został upokorzony postawieniem go na równi z byle sektą…

W Piśmie Świętym potop, groźba wisząca nad Niniwą, zagłada Sodomy i Gomory związane były z grzechami, w których pogrążali się ludzie. Niejednokrotnie nawrócenie warunkowało wycofanie kary bądź przywrócenie przez Boga doczesnej pomyślności. Nowa „wszechreligia” nawrócenia nie wymaga. Każe nam za to wierzyć, że Bóg jest w każdym wierzeniu ten sam, bądź że wszyscy „bogowie” są prawdziwi i równi. Patrzy też jedynie na aspekt doczesny, czyli zdrowie ludzkiego ciała. I powraca pytanie: skąd w tym towarzystwie wzięła się wraz ze swym autorytetem Stolica Apostolska?

Być może jednak wezwanie „Wysokiego Komitetu” przyniesie dobre owoce: katolicy odczytają ten nieszczęśliwy fakt jako usilne zaproszenie do modlitwy w intencji Kościoła i jego pasterzy.

Źródła: Vatican News / KAI; press.vatican.va. Komentarz: PCh24.pl

RoM

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2020-05-03)

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Masoni już się nie kryją.
Gość

masoński majstersztyk, Pacha mama zadowolona, bożek dostaje paliwo
pacza mjam mjam

Czy my katolicy mamy papieża?
andrzej

Wysoki Komitet na rzecz Ludzkiego Braterstwa? Co za brednie, kto to zalozyl?
Rrr

PRZECIEZ TO CZYSTA KRYSTALICZNA WRECZ ESENCJA MASONERII TO TEZ DOWOD NA OKRESLENIE FRANCISZKA CO WIECEJ MA BYC POKAZANE?
zbigniew

Tak się kończy to co zaczęło się w Asyżu roku pamiętnego.
karmel

Wolnomularze „przyjmując do swego grona wszystkich bez względu na wyznanie, osiągają to, że praktycznie propagują wielki błąd dzisiejszy, jakoby religia była rzeczą obojętną, i że pomiędzy poszczególnymi wyznaniami nie ma żadnej różnicy. Postępowanie takie prowadzi do zagłady wszystkich religii, a w szczególności do zagłady religii katolickiej, która jest jedyną prawdziwą religią, i bez największego skrzywdzenia nie może być zrównaną z innymi” – Leon XIII, „Humanum genus”. Posoborowa hierarchia nie musi koniecznie należeć do wolnomularstwa, wystarczy, że przyjmuje ich założenia.
M.

mam dość tego cyrku…
kwiatek77

A co z wyznaniem wiary?! Co z „CREDO IN UNUM DEUM …?!! Więc jesteśmy dzisiaj świadkami wypełnienia się przepowiedni :” RZYM STRACI WIARĘ I STANIE SIĘ SYNAGOGĄ SZATANA”. JEZU RATUJ NAS !!!!!
Daro

 


 

Dlaczego Kościół od wieków potępia masonerię? Odpowiada prof. Marek Kornat

[youtube =hFK3O8JRjek width=”600″]

 

 


 

Skip to content