Prezydent “dobrej zmiany” nadał Krzyż Komandorski OOP komunistce, która do końca życia była w zarządzie SLD

Aktualizacja: 2020-04-27 10:23 am

Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski dla śp. Krystyny Łybackiej

Prezydent RP Andrzej Duda nadał za wybitne zasługi w działalności publicznej pośmiertnie

KRZYŹ KOMANDORSKI ORDERU ODRODZENIA POLSKI

Krystynie Łybackiej

byłej minister edukacji narodowej i sportu, posłance na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, deputowanej do Parlamentu Europejskiego

W imieniu Rzeczypospolitej Polskiej, Order przekazał na ręce rodziny Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Dera podczas Mszy Świętej pogrzebowej w intencji śp. Krystyny Łybackiej, odprawionej w Poznaniu.

Za: www.prezydent.pl (27 kwietnia 2020)

 


 

Odeszła Krystyna Łybacka

Odeszła Pani Minister Krystyna Łybacka. (…) Bardzo będzie Jej brakowało w polskim życiu i polityce – napisał Prezydent Andrzej Duda na Twitterze.

Za: www.prezydent.pl (21 kwietnia 2020)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Oczywiście nie znamy ostatniej drogi p. Łybackiej, może sumienie jednak obudziło się w chwilach trwogi… Być może tak było, skoro znaleźli się kapłani odprawiając Mszę pogrzebową w kościele katolickim… RIP

Wiemy jednak jak wyglądało całe polityczne życie tej pani: była członkinią PZPR w latach 1978-1981, potem na krótko była w Solidarności (bo taki był trynd, tak nakazywały wiatry historii…), lecz od 1993 roku wyczuła, że rola Solidarności skończyła się, więc powróciła do swych korzeni stając się jedną z ikon post-komunistycznych partii i ugrupowań w Polsce: SdRP, SLD (była wiceszefową zarządu krajowego), potem była ministrem Edukacji w komunistycznym rządzie Leszka Millera, była posłem LiD-du, wybrana europosłem SLD-UP. “Do końca życia zasiadała w zarządzie krajowym SLD.”

Czy ludziom z taką przeszłością, ludziom którzy NIGDY publicznie nie przeprosili za swe haniebne czyny, słowa, afirmowanie komunistycznych idei, czy ludziom którzy do końca publicznie trwali w błędzie i aktywnie działali na niekorzyść Polski i Polaków – czy takim ludziom należy przyznawać najwyższe odznaczenia państwowe? Nawet jeśli była to “elegancka Dama”…

 


 

Tags: , , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=113833 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]