Zatrzymali samochód z napisem „Stop pedofilii” i grozili kierowcy. Nie dostali mandatu

Aktualizacja: 2020-04-26 9:04 pm

Na jednej z warszawskich ulic dwóch kierowców zastawiło możliwość przejazdu samochodowi Fundacji Pro-Prawo do życia. Po wyjściu na zewnątrz jeden z kierowców obrzucił działaczy fundacji wyzwiskami i groził jednemu z nich. Policja po przyjechaniu na miejsce nie dopatrzyła się przewinienia.

Zatrzymali samochód z napisem „Stop pedofilii” i grozili kierowcy. Nie dostali mandatu

fot. Facebook.com / Fundacja Pro-Prawo do Źycia

Na samochodzie widniały napisy „Stop pedofilii”, „zobacz związek pedofilii z seksedukacją” oraz cytaty z dokumentów WHO promujących edukację seksualną. Najwyraźniej prawda o pedofilii nie spodobała się dwóm uczestnikom ruchu drogowego, którzy postanowili dokonać „obywatelskiego” zatrzymania zastawiając drogę swoimi samochodami.

Po wyjściu na zewnątrz jeden z działaczy fundacji nagrał film ukazujący agresywne zachowanie jednego z kierowców. W niewybrednych słowach zbluzgał nagrywającego oraz groził mu. Po przyjeździe na miejsce policja nie dopatrzyła się czynu zabronionego.

Jeżeli ktoś jest czymś urażony, to może zgłosić powiadomienie na komisariacie policji przy Janowskiego, w tych czasach, najlepiej mailem – powiedział jeden z biorących udział w interwencji funkcjonariuszy, cytowany przez portal haloursynow.pl.

Przedstawiciele Fundacji Pro-Prawo do Źycia zapowiedzieli zgłoszenie blokowania ruchu drogowego. W sprawę włączył się także Instytut Ordo Iuris.

Źródło: tvp.info / Twitter.com
PR

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

To blokowanie ruchu i zajeżdżanie komuś drogi już nie jest wykroczeniem?
A.G.

czas na powazna reforme policji w Polsce
LOGAN

Pytanie retoryczne: czy gdyby to “tęczowy” został w ten sposób znieważony, policja byłaby równie wyrozumiała?
Owca

Najważniejsze jest by nosić maski. Od tego jest milicja teraz.
mj

Państwo prawa PIS. To przykre, ale prawdziwe. A mogę powiedziec, że z moim zgłoszeniem, choć tylko w sprawie kradzieży policja postąpiła analogicznie. A miało być tak inaczej, niż za PO. Nie twierdzę, że jest równie źle, ale coraz gorzej w kazdym aspekcie. Niestety.
Jarosław

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2020-04-26)

 


 

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=113825 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]