Rząd rozpoczyna odmrażanie sportu. A co z pełnym otwarciem kościołów?

Premier Mateusz Morawiecki poinformował o pierwszych krokach w odmrażaniu sportu. Oznacza to między innymi powrót do gry ekstraklasy piłkarskiej i żużlowej – póki co na pustych stadionach. Polityk nie wyjaśnił, kiedy rozpocznie się wyczekiwane przez katolików „odmrażanie” normalnego życia chrześcijańskiego i pełne otwarcie kościołów.

Na sobotniej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki powiedział, że rząd rozpoczyna odmrażanie sportu. Rzecz zostanie przeprowadzona w kilku etapach. Najpierw 4 maja udostępnione zostaną boiska i miejsca uprawiania sportu na otwartej przestrzeni, w tym orliki. Będzie na nich mogło przebywać nie więcej niż 6 osób jednocześnie. To oznacza powrót takich gier jak tenis.

Trzeci etap oznaczać będzie dla sportu otwarcie sal szkolnych i hali sportowych – również z sześcioosobowym limitem osób grających.

Na etapie czwartym otwarte zostaną siłownie, sale fitness, baseny, kręglarnie i inne podobne obiekty.

Przy tym decyzje o przejściu do trzeciego i czwartego etapu podejmowane będą w zależności od stanu epidemiologicznego.

Premier podał też, że rozmawiał z przedstawicielami związków sportowych oraz z kierownictwem resortów zdrowia i sportu. W efekcie podjęto decyzję o powrocie do rozgrywek ekstraklasy piłkarskiej i żużlowej. Pierwsze mecze mogą rozegrać się już pod koniec maja, choć jeszcze bez publiczności.

Jak dotąd nie wiadomo, kiedy w Polsce zacznie być przywracane normalne życie katolickie.

Możliwość uczestnictwa w Mszy świętej jest wciąż bardzo silnie ograniczona. Rząd nie podał jak dotąd żadnych terminów wskazujących na plan luzowania obowiązujących obecnie

restrykcji.

Źródło: tvp.info

Pach

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Biskupom na tym nie zależy, księżom też nie zależy, bo gdyby było inaczej pojawiły by się jakieś apele KEP do rządu, ale trwa głucha cisza. Pasterze nas zostawili na pożarcie wilkom.
nick

Nie dostał takiego pozwolenia. Polecenia płyną od starszych i mądrzejszych.
ron

Niestety, to co zauważyliśmy z Proboszczem z mojej parafii- nawet gdyby zdjęto ograniczenia co do liczby osób w kościołach, to i tak ludzie że strachu nie przyjdą. Teraz tak było zanim wprowadzono restrykcje- maksymalnie 20 osób na Mszy w niedzielę. Czasem 9. A do tej pory w piątki na Koronce pełny kościół i wołanie: „Jezu, ufam Tobie!”. Ile z ten ufności nam zostało?
Ala

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2020-04-25) | https://www.pch24.pl/rzad-rozpoczyna-odmrazanie-sportu--a-co-z-pelnym-otwarciem-kosciolow-,75612,i.html

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content