LifeSite News: szef niemieckiego episkopatu chce zmiany nauczania Kościoła o homoseksualizmie

Aktualizacja: 2020-04-22 1:04 pm

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Niemiec biskup Georg Bätzing wezwał do zmiany nauczania Kościoła w kwestii homoseksualizmu. Jego zdaniem społeczeństwo odebrałoby taki gest jako „budowanie mostu”.

„Katechizm stwierdza przede wszystkim, że musimy traktować takie osoby z szacunkiem” – powiedział przewodniczący niemieckiego episkopatu w wielkanocnym wywiadzie dla “Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung”. „Jednak każdy akt seksualny jest postrzegany jako dowód na nieuporządkowane życie seksualne […] Coraz więcej osób nie chce zrozumieć takiego twierdzenia lub nie zgadza się z nim” – zaznaczył w kontekście osób z tendencjami homoseksualnymi.

Biskup Bätzing wybrany na szefa biskupów niemieckich zaledwie w zeszłym miesiącu podkreślił, że w teologii moralnej „od dawna dążyliśmy do stwierdzenia”, że jeśli „żyje się prawdziwą miłością i wiernością”, nawet wśród partnerów tej samej płci, to należy w końcu ten stan rzeczy zaakceptować. 

Przewodniczący niemieckiego episkopatu wyraził też wątpliwości, czy Kościół dzisiaj jest w stanie przekonać kogokolwiek do zmiany. „Ludzie dzisiaj i tak żyją, jak chcą” – oznajmił. Biskup Limburga zastanawiał się „czy możemy powiedzieć, że ich związkom błogosławi Bóg?”

„Możemy dojść do takiego stanowiska podczas trwającej Drogi Synodalnej. To byłby znak, który społeczeństwo uznałoby za budowanie mostu” – stwierdził.

Biskup Georg Bätzing stanął na czele niemieckiego episkopatu w marcu 2020 roku. Zastąpił na tym stanowisku arcybiskupa Monachium i Fryzyngi Reinharda Marxa.

Wypowiedzi te pokazują, że Niemcy znajdujący się w awangardzie postępu w Kościele za czasów kardynała Marxa, nie zamierzają spowalniać kursu. Przyczynia się do tego rozpoczęta jeszcze za tego ostatniego Droga Synodalna bardziej radykalna niż synod amazoński.

Jak twierdzi na łamach portalu pch24.pl Paweł Chmielewski „Konferencja Episkopatu Niemiec pod kierownictwem nowego przewodniczącego, bp. Georga Bätzinga, stwarza bardzo poważne zagrożenie parcia w tym właśnie kierunku. „Domowa” wspólnota świeckich kobiet i mężczyzn ogłaszających, że sami, bez kapłana, „celebrują Eucharystię”, wprost popierana jest przez postępowych biskupów lub przynajmniej milcząco akceptowana… To bynajmniej nie ekstrawagancka wizja, ale realne zagrożenie, które epidemia koronawirusa czyni jeszcze bardziej palącym niż wcześniej”.

Źródła: lifesitenews.com / pch24.pl 

PR

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=113688 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]