Kard. Kasper oskarża Bractwo św. Piusa X o… protestantyzm (sic!)

Trudno jest mi sobie wyobrazić, że jakaś grupa chce z nieposłuszeństwa odnowić Kościół. Zachowanie Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X nie jest katolickie – w końcu pojedyncze osoby nie mogą decydować, co jest katolickie, a co nie – powiedział dziennikowi „Rheinische Post” kardynał Walter Kapser, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan. – Lefebryści postępują w gruncie rzeczy po protestancku.

Hierarcha podkreślił, że słowa i działania członków bractwa pokazują, że nie są w stanie odnowić Kościoła. Według Kaspera lefebryści nie stanowią jednak zagrożenia dla Kościoła, mimo że zachowują się tak jakby byli Urzędem Nauczycielskim Kościoła.

Za ekumenizm.pl

Od Redakcji [Konserwatyzm.pl] : Kard. Kasper gubi się w matni swoich sprzeczności… Swego czasu podlizywał się żydom, jednocześnie chwaląc antysemitę – Lutra. Dziś poklepując po plecach protestantów, oskarża Bractwo św. Piusa X, które broni katolicyzmu, o protestantyzm… Poza tym FSSPX nigdy nie starało się zastąpić Urzędu Nauczycielskiego Kościoła, a jedynie bronić depozytu wiary, czego nie robi większość współczesnych hierarchów. /am/

Za: Konserwatyzm.pl | http://www.konserwatyzm.pl/aktualnosci.php/Wiadomosc/3460/

Skip to content