Kard. Kasper oskarża Bractwo św. Piusa X o… protestantyzm (sic!)

Aktualizacja: 2009-07-12 9:45 am

Trudno jest mi sobie wyobrazić, że jakaś grupa chce z nieposłuszeństwa odnowić Kościół. Zachowanie Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X nie jest katolickie – w końcu pojedyncze osoby nie mogą decydować, co jest katolickie, a co nie – powiedział dziennikowi “Rheinische Post” kardynał Walter Kapser, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan. – Lefebryści postępują w gruncie rzeczy po protestancku.

Hierarcha podkreślił, że słowa i działania członków bractwa pokazują, że nie są w stanie odnowić Kościoła. Według Kaspera lefebryści nie stanowią jednak zagrożenia dla Kościoła, mimo że zachowują się tak jakby byli Urzędem Nauczycielskim Kościoła.

Za ekumenizm.pl

Od Redakcji [Konserwatyzm.pl] : Kard. Kasper gubi się w matni swoich sprzeczności… Swego czasu podlizywał się żydom, jednocześnie chwaląc antysemitę – Lutra. Dziś poklepując po plecach protestantów, oskarża Bractwo św. Piusa X, które broni katolicyzmu, o protestantyzm… Poza tym FSSPX nigdy nie starało się zastąpić Urzędu Nauczycielskiego Kościoła, a jedynie bronić depozytu wiary, czego nie robi większość współczesnych hierarchów. /am/

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=11355 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]