SLD-owcy “zamówili” Mszę św. za gen. Jaruzelskiego

Aktualizacja: 2009-07-11 5:26 pm

W Katedrze Polowej Wojska Polskiego odprawiono kolejną Mszę za generała Wojciecha Jaruzelskiego – ustaliła tvp.info. Kto ją zamówił? Nie wiadomo. Już przed rokiem duże emocje wzbudziła liturgia w tej samej intencji. Tak jak poprzednio, i tym razem zaproszono do kościoła działaczy SLD.

„Msza święta w intencji generała Wojciecha Jaruzelskiego w dniu 86. urodzin i z okazji 20-lecia wyboru na urząd prezydenta RP zostanie odprawiona 5 lipca 2009 roku o godzinie 12. w Katedrze Polowej Wojska Polskiego” – ogłoszenie o tej treści trafiło do siedziby SLD przy ul. Rozbrat i do biura gen. Jaruzelskiego. Mszę zamówili zwolennicy byłego prezydenta ukrywający się pod nazwą Ludowy Komitet Solidarności z Generałem.

Nie wiemy, kto zamówił mszę. Ktoś przyniósł zaproszenie do siedziby SLD przy ul. Rozbrat – mówi rzecznik SLD Tomasz Kalita.

Pojęcia o tym, kto wchodzi w skład Ludowego Komitetu Solidarności z Generałem nie ma też sam Wojciech Jaruzelski. – Nie znamy tych osób. Pan generał na mszę się nie wybrał – poinformowano w biurze byłego prezydenta. Sam gen. Jaruzelski nie chciał komentować całej sprawy.

Podobnie jak rok temu, kiedy Msza odbyła się w Kolegiacie św. Anny, na nabożeństwo nie przyszedł nikt z SLD. – O ile się orientuję, nikogo z polityków nie było, a na pewno nikogo z kierownictwa partii – mówi Tomasz Kalita.

Za wp.pl

Od Redakcji [Konseratyzm.pl]: Gdyby była to Msza św. w intencji nawrócenia gen. Jaruzelskiego nie miałbym nic przeciwko, ale organizowanie “rocznicowych” Mszy św. “o pomyślność” trąci prowokacją czerwonych. Z kolei dla kościelnych postępowców, Msza św. nie jest już odnowieniem Ofiary Chrystusa, ale pamiątką wieczerzy, więc pozwalają sobie na robienie z niej happeningów na cześć człowieka, który zdradził narodowo-katolickie ideały… /am/

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=11351 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]