Franciszek: wybuch pandemii koronawirusa jest jedną z reakcji natury na ignorowanie zmian klimatu

Aktualizacja: 2020-04-9 11:45 am

Papież Franciszek w jednym z wywiadów wyraził opinię, że wybuch pandemii koronawirusa to jedna z reakcji natury na ignorowanie zmian klimatu.

Papież Franciszek udzielił wywiadu magazynom „The Tablet” i „Commonwealth”. Według portalu DoRzeczy.pl, odniósł się w nim do epidemii koronawirusa. Ojciec Święty zauważył, że jej wybuch to okazja do spowolnienia tempa produkcji i konsumpcji, a także nauczenia się rozumienia i kontemplowania świata przyrody.

Franciszek podkreślił, nie jako ludzie nie zareagowaliśmy na wcześniejsze katastrofy, przypominając m.in. tragiczne pożary w Australii i topniejące lodowce.

Odpowiadając na jedno z pytań papież powiedział, że nie wie czy pandemia koronawirusa jest „zemstą”, ale przyznał, że na pewno jest jedną z „reakcji natury” na kryzys klimatyczny.

Ojciec Święty poruszył też w wywiadzie problem bezdomnych, zaznaczają, że teraz jest dobry czas, aby ich dostrzec. Nawiązując do informacji o przeznaczaniu niektórych parkingów na miejsca kwarantanny dla takich osób powiedział, że zamiast tego powinno się tworzyć dla nich hotele. Papież Franciszek uważa też, że obecna sytuacja niesie zagrożenie wzrostu wpływów polityków populistycznych. Jego zdaniem, są tacy politycy, których przemówienia przypominają mu te wygłaszane przez Hitlera w 1933 roku, koncentrujące się wyłącznie na gospodarce.

Papież krótko wspomniał o niesłuchaniu wołania „naszej chorej planety” w trakcie swoich słynnych rozważań, gdy w końcu marca modlił się o ustanie pandemii koronawirusa i udzielił błogosławieństwa Urbi et Orbi na pustym Placu św. Piotra w Rzymie.

Dorzeczy.pl / Kresy.pl

Za: Kresy.pl (9 kwietnia 2020)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Nie będziemy komentowali myśli biskupa Bergoglio, który wszystko widzi przez pryzmat wstętnego człowieka zagrażającego klimatowi i niszczącego tak ubóstwianą Matkę-Ziemię. Oczywiście jak przystało na rasowego lewicowca, skupiając się na “chorej naszej planecie” nie dostrzega prawdziwie chorego Kościoła. Tak więc reakcją naturalną jest ignorowanie tego typu bredni.

 


 

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=113317 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]