Angielski biskup zaczyna mieć wątpliwości: Zamknąłem kościoły ale widzę, że sklepy i meczety są otwarte…

Angielski biskup Philip Egan z Portsmouth przyznaje, że zaczyna wątpić w słuszność swojej decyzji o odwołaniu Mszy świętych z udziałem wiernych. Jak mówi, sklepy są przecież otwarte, podobnie jak muzułmańskie meczety, dlaczego zatem to właśnie kościoły mają być zamknięte?

„To była dramatyczna decyzja dla mnie jako księdza i biskupa, żeby zadekretować wstrzymanie publicznego sprawowania sakramentów i zamknąć kościoły” – napisał bp Philip Egan w specjalnym oświadczeniu wydanym w ostatnią niedzielę.

„Gdy wychodziłem w ostatnich dniach na spacer (dopuszczony przez rząd, jeden dziennie), zauważyłem, że supermarkety i niektóre sklepy są otwarte, a ludzie chodzą oczywiście do pracy. Otwarte są też niektóre synagogi i meczety” – stwierdził.

Biskup przyznał, że sam zamknął kościoły „bardzo niechętnie, nie chcąc działać odrębnie od innych diecezji”. Jest dla niego „niezwykle smutne”, że zabronił tym samym wiernym modlić się przed Najświętszym Sakramentem.

Hierarcha zwrócił uwagę, że mimo wszystko angielscy wierni mogą wciąż przystępować do sakramentów; muszą tylko zgłosić takie pragnienie swojemu duszpasterzowi.

Biskup, choć wyraził się sceptycznie o wprowadzonych przez siebie i innych angielskich hierarchów środkach ostrożności, nie odwołał wydanego wcześniej dekretu. Zachęcił kapłanów do tego, by na wszelkie inne dostępne i możliwe sposoby nieśli ludziom Chrystusa, głosząc Słowo Boże, udzielając na sakramentów na prośbę wierzących i świadcząc posługę duszpasterską.

Źródło: LifeSiteNews.com

Pach

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]


Czy to są krokodyle łzy czy publiczna spowiedź, bo nie ogarniam, o co temu biskupowi chodzi? Skoro żałuje, to niech odwoła błędną decyzję i będzie po sprawie. Niech się na coś zdecyduje a nie jęczy jak stara panna…
Ogarnięty

Read more: http://www.pch24.pl/bp-philip-egan–zamknalem-koscioly–ale-sklepy-i-meczety-sa-otwarte,75105,komentarze.html#ixzz6IbOM34zM

bo z szacunku do człowieka zapomnieliście o Bogu…
hq

Dlatego islam pokona chrześcijaństwo w obecnej postaci, ze względu na tchórzostwo chrześcijan i wygodnictwo kleru. Takiego tchórzostwa nie było nigdy w historii chrześcijaństwa.
lolek

Jak Bolek zwany Wałęsą- nie chcem ale muszem!
Źyczliwy

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2020-04-03) |https://www.pch24.pl/bp-philip-egan--zamknalem-koscioly--ale-sklepy-i-meczety-sa-otwarte,75105,i.html | Bp Philip Egan: ZamknÄ…łem kościoły, ale sklepy i meczety sÄ… otwarte

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content