Poznań: anarchiści zniszczyli zabytkowy kościół na Wildze

Aktualizacja: 2020-03-25 1:57 pm

Podczas gdy na terenie całego kraju coraz bardziej borykamy się z epidemią koronawirusa, w Poznaniu doszło do aktu wandalizmu, za którym stoją anarchiści – namalowali oni farbą na drzwiach Kościoła pod wezwaniem Zmartwychwstania Pańskiego antyklerykalny, obraźliwy napis oraz symbol anarchistyczny.

Na Facebookowym profilu Parafia Zmartwychwstania Pańskiego Poznań Wilda możemy znaleźć następujący wpis:

Zdaniem księdza proboszcza Stanisława Tomkiewicza jest to profanacja i przejaw walki z Kościołem. Sprawa została już zgłoszona na policję. Ponadto planowane jest skontaktowanie się z konserwatorem zabytków, żeby można było rozpocząć sprzątanie.

Warto wspomnieć, że nie jest to pierwsza sytuacja w Poznaniu, w ramach której pewne granice zostały przekroczone – jakiś czas temu nieznani sprawcy zaatakowali wolontariuszy, którzy zbierali podpisy do list poparcia kandydata na urząd prezydenta RP z ramienia Konfederacji, Krzysztofa Bosaka. Miejmy nadzieję, że sprawcy antykatolickiego aktu wandalizmu poniosą konsekwencje.

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=112919 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]