50 lat minęło

Aktualizacja: 2020-03-21 9:10 am

Od niedzieli 22 marca 1970 r. amerykańscy biskupi zakazali celebracji publicznych Mszy świętych na terenie Stanów Zjednoczonych nakazując kapłanom od tej pory odprawiać publicznie wyłącznie novusa.

50 lat później, od niedzieli 22 marca 2020 r. amerykańscy biskupi zakazali celebracji publicznych novusów na terenie Stanów Zjednoczonych całkowicie pozbawiając wiernych dostępu do Eucharystii.

Na szczęście większośc tradycyjnych parafii, kościołów i kaplic nie podporządkowała się tym haniebnym decyzjom i nadal działają. Bo Kościół katolicki i jego święte sakramenty nie zostały nam dane tylko na dobry czas, ale przede wszystkim na złe czasy.

Napisał Dextimus dnia 21.3.20

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=112764 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]