Zaczyna się oddolna zmiana doktryny Kościoła posoborowego

Aktualizacja: 2020-03-18 1:59 pm

Przypominamy, że we Mszy świętej można uczestniczyć wyłącznie będąc OSOBIŚCIE OBECNYM w miejscu jej odprawiania. We Mszy świętej NIE MOŹNA UCZESTNICZYĆ za pośrednictwem kabla miedzianego, światłowodowego czy fal radiowych.

Co należy robić, jeśli biskupi i księża się przed nami pozamykali i nie ma gdzie uczestniczyć we Mszy świętej?

Kodeks Prawa Kanonicznego, kan. 1248 § 2. Jeżeli z braku świętego szafarza albo z innej poważnej przyczyny nie można uczestniczyć w Eucharystii, bardzo zaleca się, ażeby wierni brali udział w liturgii Słowa, gdy jest ona odprawiana w kościele parafialnym lub innym świętym miejscu, według przepisów wydanych przez biskupa diecezjalnego, albo poświęcali odpowiedni czas na modlitwę indywidualną w rodzinie lub w grupach rodzin.

Niestety w Wołominie wiedzą lepiej – klękaj, wstawaj siadaj… Wygląda na to, że mamy w domach nowy obiekt kultu – telewizor. Kościół katolicki każe czcić św. Monitora, ale o św. Telewizorze nie słyszałem.

Napisał Dextimus dnia 18.3.20

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=112681 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]