Polacy są oburzeni! Chasydzi zlekceważyli zakaz burmistrza i przyjechali do Leżajska

Aktualizacja: 2020-03-16 11:06 am

Już jutro (17 marca 2020) przypada rocznica śmierci cadyka Elimelecha, nad którego grobem, co roku modlą się i upijają setki, jeśli nie tysiące, chasydów. W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną, ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa burmistrz miejscowość podjął decyzję o zakazie organizacji pielgrzymek starozakonnych. Niestety, grupa chasydów zlekceważyła decyzję włodarza miasta. Pierwsi Żydzi już w niedzielę przyjechali do Leżajska.

O zaistniałej sytuacji poinformował mieszkaniec Leżajska. Opublikował w sieci nagranie, na którym widać pierwszych chasydów zmierzających w kierunku grobu Elimelecha. Nagranie jest z 15 marca (pierwotnie opublikowane na Facebook’u), zatem kto wie czy jeszcze więcej Żydów nie przybędzie dzisiaj i jutro w rocznicę śmierci cadyka.

Czy łamiącymi zakaz burmistrza Żydami zajmą się polskie służby? Czy zostaną spisani i wyproszeni z miasta, z nakazem by nie organizować większych spędów? A może znów grupa uprzywilejowanych zostanie potraktowana według taryfy ulgowej?

Oczywiście, nie ma mowy, żeby w tym roku, w Leżajsku, Żydzi zorganizowali uliczną popijawę, jak to zwykle ma miejsce (ZOBACZ NAGRANIA), ale sama obecność dużej grupy (prawdopodobnie) cudzoziemców, tworzy duże niebezpieczeństwo epidemiologiczne. Polacy poddali się kwarantannie. Jeśli nie muszą wychodzić to siedzą w domach, tymczasem chasydzi nic sobie nie robią z zakazu burmistrza polskiego miasta.

Wyjaśniam. Chasydzi, którzy przyjechali do Leżajska albo mają polskie paszporty, albo do Polski wjechali przed zamknięciem granic z soboty na niedzielę, na co może wskazywać ich obecność w mieście już 15 marca.

Polacy są oburzeni, co wyrażają w publikowanych w sieci komentarzach: Gdzie jest Burmistrz? Rada miasta? Zakaz to zakaz, co powiecie że chasydzi do apteki przyjechali albo do spożywczego po czosnek??? Brak odpowiedzialności władz Leżajska – $$$$ Dolarem mi tu śmierdzi $$$$$.

Za: wPrawo.pl (Mar 16, 2020) -- [Org. tytuł: «Polacy sÄ… oburzeni! Chasydzi zlekceważyli zakaz burmistrza i przyjechali do Leżajska [WIDEO]»]
Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=112655 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]